Apple і American Express домовилися про спільну розробку нової платіжної системи для iPhone

admin Новини зв'язку

Apple і American Express домовилися про спільну розробку нової платіжної системи для iPhoneЗа повідомленням ресурсу Re/code, Apple і American Express досягли базової угоди з розробки нової платіжної системи для смартфонів iPhone. Фінансова компанія American Express є одним з партнерів, які потрібні Apple, щоб запустити нову систему платежів. Очікується, що сама мобільна платіжна система Apple буде анонсована в ході спеціального заходу, запланованого на 9 вересня, разом з iPhone 6 і iWatch.

Очікується, що нова платіжна система Apple надасть власникам iPhone 6 можливість використовувати смартфони в якості кредитних і дебетових карт для швидкого і зручного проведення оплати різних товарів в звичайних магазинах. Для проведення транзакції споживачі будуть підносити свої смартфони до спеціальних касових апаратів, а роздрібні мережі, що підтримують нову систему платежів від Apple, зніматимуть кошти за покупку. Поки не ясно, які саме роздрібні мережі будуть приймати такі платежі, але, швидше за все, мова йде про американський ринок.

Ресурс Re/code з посиланням на обізнані джерела також повідомляє, що напередодні анонса нової мобільної платіжної системи компанія Apple провела переговори з декількома мережами кредитних карт. Водночас новинний сайт The Information небагатьом раніше повідомляв про досягнення Apple аналогічної домовленості з іншим провідним гравцем ринку платіжних систем - Visa.

Офіційні представники Apple і American Express відмовилися коментувати чутки про співпрацю.

Для Apple запуск мобільної платіжної системи покладе край рокам чуток і здогадок про те, коли ж компанія скористається перевагою сотень мільйонів підключених до iTunes і App Store кредитних карт для створення власної системи мобільних гаманців. Відповідно до публікації джерела, щоб запустити власну систему платежів Apple потрібно отримати дозвіл від мережі кредитних карт або банку, на якого буде покладено завдання випуску спеціальних карт для користувачів Apple.

Незважаючи на досить млявий інтерес з боку споживачів до активно розвиваються системам мобільних платежів Google і консорціуму стільникових операторів, аналітики та провідні галузеві фахівці впевнені, що саме Apple може змусити цю концепцію працювати на повну. Як би там не було, в Купертіно власну систему платежів для iPhone вважають щонайменше настільки ж безпечною, як і традиційні кредитні або дебетові картки.

Передбачається, що сканеру відбитків пальців Touch ID відведена не остання роль в системі мобільних платежів Apple. Правда, поки не ясно, відразу на старті системи чи в найближчому майбутньому.