CDMA-оператори домовляються з приводу спільного використання мереж

admin Новини зв'язку

CDMA-оператори домовляються з приводу спільного використання мережКомпанія «Інтертелеком» зараз перебуває на стадії обговорення та підписання угод з конкурентами - CDMA-компаніями «Телесистеми України» (PEOPLEnet) та ITC (CDMA України) з приводу спільного використання антенно-щоглової мережевої інфраструктури в тих місцях, де це можливо.

Про це повідомив генеральний директор «Інтертелекому» Борис Акулов.

Борис Акулов додав, що така схема роботи допоможе поліпшити якість зв'язку, тому що в ряді випадків це позбавить операторів від проблем з електромагнітною сумісності (ЕМС) передавачів. Адже зараз, коли поруч стоять кілька вишок різних операторів, робота базових станцій може створювати перешкоди для зв'язку.

«Великі GSM-оператори, такі як «МТС Україна» і «Київстар», вже давно співпрацюють і користуються побудованими об'єктами один одного. У нас вже є договір з «Астелітом» (life :)). Ми взаємодіємо з цією компанією в сфері інфраструктури », - зазначає Акулов.

Генеральний директор «Телесистем України» Михайло Пайкін підкреслює, що основна вигода у використанні спільної інфраструктури - це економія на утриманні мережі.

«Операційні витрати на підтримку роботи мережі вітчизняних CDMA-операторів складуть десятки мільйонів грн. Вони складаються з плати за оренду місць під сайти (місця для будівництва базових станцій і антен), плати за електроенергію, кондиціонування мережевого обладнання тощо», - зазначає Пайкін. За його словами, оператор платить в середньому за оренду сайту 3-3,5 тис грн. Якщо врахувати, що у великих CDMA-операторів, в мережу коштує з 800-1000 базових станцій, то тільки за оренду компаніям доводиться платити в рік до 40 млн грн. Відповідно, якщо ділити витрати на двох, то економія буде більше, ніж відчутною.