Депутати змусили клеїти на мобілки акцизні марки

admin Новини зв'язку

Депутати змусили клеїти на мобілки акцизні маркиДепутати Верховної Ради України прийняли в другому читанні законопроект 7031, згідно з яким вводиться принцип обов'язкового маркування радіоелектронних засобів при їх ввезенні в Україну з-за кордону.

Як раніше писали, введення мобільного акцизу схвалюється Кабміном.

«Це рішення приймається на користь бюджету. Крім того, це одна з форм боротьби з нелегальним ввезенням мобільних пристроїв. Вартість марки, за допомогою якої промарковано пристрій, буде коштувати трохи більше 5-ти грн.».

У той же час, генеральний директор роздрібної мережі електроніки «Мобілочка» Олег Степанов прогнозує, що в найближчі роки ринок збуту мобільних телефонів буде утримуватися в межах 8-8,5 млн. штук Таким чином, додаткові надходження до бюджету можуть скласти 40-42,5 млн грн. щорічно.

Нагадаємо, Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ) ще у вересні 2010 року схвалила проект постанови Кабміну про невідкладне введення маркування. Але розпочата в грудні адмінреформа, очевидно, змусила відкласти вирішення питання до літа.

Уряд вже давно намагається причепити на мобільні телефони акцизну марку. Таким чином, на всіх мобільниках поширював би вже по дві позначки. Адже заводи-виробники з 2005 року і так кріплять на корпус телефонів позначку із зазначенням його моделі, індивідуального номера, а також із зображенням фірмового логотипу «Укрчастотнагляду» (підприємство, що видає дозвіл на використання радіоелектронних засобів в Україні).