Діапазон 700-800 МГц може відійти під 4G

admin Новини зв'язку

Діапазон 700-800 МГц може відійти під 4GПредставники адміністрацій зв'язку країн СНД та Східної Європи на черговому з'їзді, що пройшов вчора в Києві, підняли питання про необхідність розчищення так званих нижніх радіочастотних діапазонів 700-800 МГц для подальшого впровадження в них зв'язку четвертого покоління (4G).

Представники української влади говорять про те, що вони не залишаться в стороні від цього процесу. «Сьогодні піднімалися питання про радіочастоти в діапазоні 700 МГц. Не можна просто вимкнути працюючі засоби зв'язку спецкористувачів, які там знаходяться, і звільнити радіочастотний діапазон», - заявив голова Держспецзв'язку Леонід Нетудихата. За його словами, в ньому працюють засоби аеронавігації, стратосферний зв'язок, аналогове телебачення, а також CDMA-оператори. «Їх треба теж буде якось протягом кількох років виводити з цих діапазонів. У них Європа починає працювати над впровадженням перспективної технології LTE (4G). Ми покликані до того, щоб ця технологія в Україні з'явилося, як можна швидше», - заявив Нетудихата.

Нагадаємо, в діапазоні 800 МГц в Україні послуги надають 3 CDMA-оператора - «Інтертелеком», «Телесистеми України» (TM PEOPLEnet) і ITC (TM CDMA Ukraine). В цілому вони обслуговують більше 1,5 млн. чоловік. Ці компанії забезпечені радіочастотними ліцензіями до 2016 року.