Мережа Wi-Fi дозволила бачити крізь стіни

admin Новини зв'язку

Мережа Wi-Fi дозволила бачити крізь стіниНова технологія на основі бездротового зв'язку може стати недорогим аналогом рентгена.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту і лабораторії штучного інтелекту розробили дешевий аналог рентгенівського зору. Ця система, названа Wi-VI, заснована на концепції, при якій фіксуються радіолокаційні і гідроакустичні сигнали, але замість сигналів великої потужності технологія використовує відбиті Wi-Fi імпульси. Це дозволяє відстежувати переміщення людей за стінами і закритими дверима.

Коли Wi-Fi сигнал передається через стіну, частина його відбивається від будь-якої людини, яка переміщається в іншій кімнаті. Оскільки проходить лише мала частина сигналу, а інша - відображається, дослідникам необхідно було розробити технологію, яка може звести нанівець довільне статичне відображення, і зафіксувати тільки те, яке відбивається від рухомих людських тіл, пише Gizmag.

Професор Діна Катабі (Dina Katabi) разом зі своїм асистентом створили таку технологію, при якій використовуються дві антени і приймач. Спеціальна комп'ютерна програма відсіває сигнали від статичних перешкод, таких як стіни, і обчислює розташування рухомого тіла.

«Якщо людина переміщується за стіною, всі відбиття від статичних об'єктів гасяться, і єдині сигнали, які реєструє пристрій, це переміщення людини», - розповідає асистент.

Проста і недорога технологія Wi-Vi може знайти застосування у сфері управління домашньої електронікою, а також у контролерах для відеоігор. Але, головне, вона може бути використана рятувальниками при проведенні робіт. Також система стане в нагоді поліцейським, щоб відстежувати точне місце розташування злочинців у приміщенні перед його штурмом.