Мерія почала пошуки інвестора мобільної мережі в столичному метро

admin Новини зв'язку

Мерія почала пошуки інвестора мобільної мережі в столичному метроГоловне управління економіки та інвестицій КМДА вчора оголосило конкурс на будівництво нової мережі мобільного зв'язку в Київському метрополітені. Про це сказано в оголошенні в газеті «Хрещатик».

Орієнтовна вартість проекту - 70 млн. грн. без ПДВ. Пропонується обладнати 44 станції. Довжина прокладки кабелю складе близько 350 км. Орієнтовна площа приміщень для розміщення обладнання - 250 кв м.

Балансоутримувачем і замовником мережі є Київський метрополітен.

«Після відповідного виконання всіх умов інвестиційного договору і введення об'єкта в експлуатацію інвестор в установленому порядку оформляє право власності на інфраструктуру мобільного зв'язку (активне обладнання, кабель)», - йдеться в повідомленні. При цьому ВОЛЗ мультисервісної корпоративної мережі залишаються у власності міста.

Переможець конкурсу повинен буде заплатити 5% від вартості проекту (3500000 грн) на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Крім того, він повинен буде компенсувати витрати, пов'язані з проведенням конкурсу (ще 700 тис. грн.)

Більш того, інвестор повинен буде забезпечити співробітників метро безкоштовним службовим радіозв'язком і допомогти підготувати «підземку» до ЄВРО-2012.

Інвестор у шестимісячний термін зобов'язаний підготувати всю необхідну проектну документацію.

Зараз у Київському метрополітені працює тільки один провайдер - «Проксимус». Він обслуговує усіх трьох GSM-операторів мобільного зв'язку - «Київстар», МТС і «Астеліт» (life :)) з січня 2004 р., згідно з укладеним ексклюзивним договором з адміністрацією метрополітену. На станціях метро працює голосовий зв'язок, в тунелях він, як правило, переривається. Зайти в підземці в Інтернет з смартфона або планшета практично не можливо. Немає ні Wi-Fi, ні EGDE-з'єднання.

Як раніше повідомляли, великі шанси на будівництво мобільної мережі в метро є в компанії «ЕСУ», що стала торік формальним покупцем «Укртелекому».

«Варіант співпраці з «ЕСУ» був настійно запропонований міськадміністрацією консорціуму мобільних операторів, які зацікавлені у створенні нової сучасної мережі зв'язку в метро», - розповідав у минулому році співрозмовник на ринку. Передбачається, що в цьому об'єднанні будуть брати участь три оператори зв'язку - «МТС Україна», «Київстар» і «Астеліт» (life :)).

«Проект не рухався по суті до тих пір, поки оператори неофіційно не дали мерії добро на те, що вони згодні з вибором рекомендованого партнера», - сказав співрозмовник.