У листопаді мобільні оператори втратили 450 тисяч абонентів

admin Новини зв'язку

мобільні оператори втратили 450 тисяч абонентівСтаном на кінець листопада 2010 сукупна абонентська база операторів стільникового/мобільного зв'язку в Україні, в порівнянні з попереднім місяцем, зменшилася на 451,6 тис. або на 0,82% користувачів і склала майже 54,3 млн. абонентів (активованих SIM-карт).

Рівень номінального проникнення стільникового зв'язку від загальної чисельності населення країни на кінець листопада 2010 року в порівнянні з показником попереднього місяця зменшився на 1 п.п. - до 118,5%.

За підсумками листопада 2010 року у двох операторів - "Київстару" і "Астеліту" - кількість користувачів зменшилася: на 508 тисяч і на відповідно на 21 тисячу.

Зменшення абонбази "Київстару» пов'язане з відтоком клієнтів, які підключилися до мережі компанії, а також до мережі "Білайн" (до оголошення про об'єднання компаній "Київстар" і УРС) у період літнього туристичного сезону.( Між іншим, Абоненти «Київстар» на Новий рік зробили 0,5 млрд. дзвінків)

Зменшення числа користувачів "Астеліту" - восьмий місяць поспіль (останній раз позитивний приріст спостерігався за підсумками березня поточного року) - можна пояснити триваючої оптимізацією абонбази, що особливо помітно проявилося за результатами третього кварталу 2010 року.

За підсумками листопада лідером по приросту абонентів як в абсолютному, та і у відносному вираженні стала компанія "Укртелеком" , що збільшила число своїх мобільних клієнтів на 32 тисячі або на 5,7%

Лідером у рейтингу операторів з найбільшою абонентською базою залишається "Київстар", у якого за підсумками листопада 2010 року налічувалося майже 24,44 млн. абонентів або 45% від всієї абонентської бази стільникового/мобільного зв'язку України. На другому місці - "МТС Україна" чиє число абонентів на кінець листопада склало близько 18230 тисяч, частка ринку - майже 33,6%. Третю позицію в рейтингу займає компанія "Астеліт" - майже 9,62 млн. клієнтів (17,7%).