На Місяць провели швидкий Інтернет

admin Новини зв'язку

На Місяць провели швидкий ІнтернетСистему зв'язку LLCD розробили фахівці з Массачусетського технологічного інституту (MIT) з інженерами NASA. У якості бази для передачі сигналу використовується лазерне випромінювання.

Успішні 30-денні випробування системи LLCD були проведені восени минулого року. Вченим вдалося встановити стабільне інтернет-з'єднання, швидкість передачі даних склала 19,44 мегабіта на секунду. Це швидкість звичайного домашнього інтернет-з'єднання, що дозволяє дивитися довгі відео, спілкуватися в Skype, швидко завантажувати фільми і музику.

Наземний термінал LLCD знаходиться в американському штаті Нью-Мексико і складається з чотирьох оптичних систем, оснащених випромінювачами сумарною потужністю 40 Вт. Інформацію, закодовану в якості імпульсу невидимого інфрачервоного світла, відправляв на Місяць кожен випромінювач. Таким чином, збільшувалися шанси, що хоча б один світловий промінь пройде через атмосферу Землі без спотворень, і буде прийнятий супутником LADEE, який знаходиться на місячній орбіті.

Максимальна швидкість лазерного інтернет-з'єднання з супутником LADEE, які перебували на місячній орбіті на відстані більше 380 тисяч кілометрів від Землі, склала 622 мегабіта на секунду.

Про нове досягненні буде розказано в рамках конференції лазерних технологій та електронної оптики CLEO 2014, яка пройде з 8 по 13 червня в Сан-Хосе (штат Каліфорнія).