Оцінено інформаційне навантаження на бізнес-сервери

admin Новини зв'язку

Оцінено інформаційне навантаження на бізнес-сервериФахівці Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підрахували приблизну кількість інформації, яку доводиться щорічно обробляти серверам корпоративного класу.

За оцінками, в 2008 році через 27 млн серверів бізнес-класу, розташованих по всьому світу, пройшло 9 570 000 000 000 000 000 000 байт, або 9,57 зеттабайт даних (один зеттабайт дорівнює 1021 байт). При цьому дослідники враховували не тільки зберігається інформацію, але і короткочасну - ту, що генерується в процесі обробки різних запитів і команд і потім знищується.

Фахівці також прийшли до висновку, що обсяги даних, обробляються серверами, подвоюються кожні два роки. Таким чином, можна припустити, що в 2010-му інформаційне навантаження на сервери досягло приблизно 20 зеттабайт.

Відзначається також, що кожен співробітник, що має справу з комп'ютерами, щорічно отримує в середньому 3 Тб даних.

Втім, треба зауважити, що представлені цифри носять виключно приблизний характер. Вони були отримані на основі аналізу різних звітів і обсягу ринку серверів, консультацій з експертами в області інформаційних технологій і т. д.