Погоджено проект техумов для перенесення номерів

admin Новини зв'язку

Погоджено проект техумов для перенесення номерівДержавна служба з питань регуляторної політики та підприємництва погодила проект наказу Держспецзв'язку "Про затвердження Технічних вимог до телекомунікаційних мереж щодо забезпечення надання послуги перенесення абонентського номера (MNP) та користування персональним номером».

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив глава відомства Михайло Бродський.

«Залишилося прийняти безпосередньо порядок переходу - і кожен абонент, незадоволений якістю або вартістю послуг свого оператора, може поміняти його на іншого без втрати номера», - повідомив Бродський.

На його думку, це позитивно позначиться «на добросовісній конкуренції між операторами телекомунікаційних послуг і зрівняє їх тарифи».

Проект наказу Держспецзв'язку про техумов для MNP був схвалений Національною комісією з питань регулювання зв'язку та інформатизації ще в кінці серпня поточного року. Він пропонує перенесення мобільних номерів з однієї мережі в іншу, а також фіксованих номерів в одній зоні нумерації. Номери з фіксованої мережі на мобільну і назад переносити не можна.

Нагадаємо, що поява в Україні послуги MNP (збереження абонентських номерів при зміні оператора) була прописана в законодавстві ще в 2010 році. За прогнозами законодавців, послуга в Україні повинна з'явитися в кінці першого кварталу 2013 року.