Послуга збереження номера повинна запрацювати через місяць

admin Новини зв'язку

Послуга збереження номера повинна запрацювати через місяцьПрезидент Віктор Янукович доручив голові Національної комісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) доопрацювати нормативно-правові акти, необхідні для впровадження послуги по збереженню абонентського номера та контролю операторів зв'язку з істотною ринковою силою, - до 30 жовтня.

Таке рішення глава держави прийняв, керуючись результатами пленарного засідання ради вітчизняних та іноземних інвесторів, що відбувся ще влітку. Основне гасло цих заходів - «рішення завдань з поліпшення інвестиційного клімату в Україні».

У той же час, у великих операторів не бачать гострої необхідності в тому, щоб прискорювати подібні нововведення.

«Збереження абонентського номера - це корисна послуга. Але вона не розрахована на велику аудиторію. З іншого боку вона досить дорога і складна в реалізації. Можна сказати, що це не самий пріоритетне питання на ринку», - говорить начальник відділу зв'язків з громадськістю «МТС Україна» Вікторія Рубан.

За її словами, набагато більш гостро зараз стоїть питання з видачею ліцензій на зв'язок третього покоління (3G), який міг би поліпшити якість мобільного інтернету для мільйонів абонентів.

Нагадаємо, що зміни в законі «Про телекомунікації», які дозволили абонентам зберігати свої номери при зміні телекомунікаційного оператора (MNP - Mobile Number Portability), були зроблені ще влітку 2010 року. Депутати, які розробили законопроект, встановили шестимісячний термін для впровадження послуги. Передбачалося, що займатися наданням послуги буде незалежний провайдер, який буде відповідати за зміст бази всіх номерів телефонів Україну і відстеження переходів користувачів від одного оператора до іншого. Як планувалося, для абонентів ця послуга буде безкоштовною. У грудні 2010 року всі терміни були зірвані.