Qualcomm об'єднає мобільні пристрої в пірингову мережу

admin Новини зв'язку

FlashLinq-мережаQualcomm пообіцяла показати на виставці Mobile World Congress 2011 (14-17 лютого, Барселона, Іспанія) нову технологію бездротового зв'язку під назвою FlashLinq.

Повідомляється, що FlashLinq дозволить пристроям, які знаходяться на відносно невеликій відстані один від одного, формувати пірингову мережу. Тобто гаджети зможуть обмінюватися даними безпосередньо, не використовуючи виділених вузлів, проміжної операторської інфраструктури або додаткових серверів.

FlashLinq передбачає роботу в ліцензуємому частотному діапазоні. Технологія заснована на застосуванні методу множинного доступу з ортогональним частотним поділом каналів (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access, OFDMA).(А DoCoMo починає тестування нової 4G-мережі)

Радіус дії FlashLinq-мережі теоретично сягатиме одного кілометра. Тобто в межах досяжності можуть перебувати тисячі пристроїв. Що стосується швидкості передачі даних, то тут обіцяна пропускна здатність, «характерна для широкосмугових каналів».

Система FlashLinq в перспективі може бути використана в рекламних цілях, для організації локальних соціально орієнтованих мережевих сервісів і іншого.

P.S. Доволі цікавий наручний телефон sWaP Rebel