У Китаї Skype частково замінять місцевими аналогами

admin Новини зв'язку

Китай посилить правила надання послуг IP-телефоніїЄдиними в Китаї постачальниками послуг інтернет-телефонії можуть стати державні компанії China Telecom і China Unicom.

Китай має намір посилити правила надання послуг IP-телефонії, пише AFP.

Обмеження будуть введені відносно дзвінків за технологією VoIP, скоєних з комп'ютерів на мобільні та стаціонарні телефони.

Постачальниками такої послуги зможуть бути тільки дві компанії - державні оператори China Telecom і China Unicom. Аналогічні сервіси інших компаній, у тому числі і Skype, будуть оголошені поза законом.(Корисна новина -«Київстар» запровадив для «Домашнього інтернету» послугу «Довірчий платіж»)

Про це повідомив заступник міністра промисловості та інформаційних технологій Сі Гохуа (Xi Guohua). Обмеження, за його словами, не торкнуться послуги VoIP-дзвінків з комп'ютера на комп'ютер - її зможуть вільно надавати й інші оператори.

AFP відзначає, що зараз China Telecom і China Unicom запустили сервіс дзвінків з комп'ютера на телефон в чотирьох містах, причому він діє в тестовому режимі. Вартість їхніх послуг вище, ніж у Skype: China Unicom бере за хвилину розмови зі стаціонарним абонентом з США 2,4 юаня, а Skype - 0,19 юаня.

Китай за кількістю інтернет-користувачів займає перше місце у світі - в Мережу виходять 450 млн жителів цієї країни. У Китаї заблокований доступ до багатьох популярних у світі веб-сервісів, у тому числі до відеохостингу YouTube, соціальної мережі Facebook і сервісу мікроблогів Twitter.