Україна ще не визначилася, за якою технологією буде будувати 4G мережу

admin Новини зв'язку

Україна ще не визначилася, за якою технологією буде будувати 4G мережаКерівництво національних проектів ще не визначилося, за якою технологією (LTE або WiMax) буде будувати національну 4G мережу. Про це розповів керівник нацпроекта «Відкритий світ» Ігор Курус.

За словами Куруса, четверте покоління зв'язку вибирав не особисто він, а на це була «політична воля».

«Четверте покоління - це не мій особистий вибір. Це - політична воля. І я розумію, чому обрали саме 4G - тому що цей зв'язок може дати гарну швидкість », - розповів Курус.

Він додав, що держава остаточно визначиться з технологією тільки тоді, коли будуть проведені всі науково-дослідні роботи за цим проектом.

«Справа в тому, що цей проект довгостроковий. І його завдання - це дати в школи якісний і швидкісний інтернет. Відповідно, такий швидкий інтернет може дати тільки зв'язок четвертого покоління. І тільки коли будуть проведені науково-дослідні роботи, ми зможемо дізнатися, яка технологія найкраще для цього підходить. Може бути, що це навіть будуть різні технології, поєднані між собою», - розповів Курус.

Нагадаємо, що національний проект «Відкритий світ» передбачає комп'ютеризацію шкіл і підключення до бездротового Інтернету 1,5 млн. школярів за допомогою нетбуків через мережу 4G.

Перший бізнес-план проекту, розрахований на 3,5 року, передбачає інвестиції в розмірі 675 млн. дол, з яких під держгарантію передбачається залучити 175 млн. дол.