Запропоновано спосіб двократного збільшення пропускної здатності бездротових мереж

admin Новини зв'язку

Cпосіб двократного збільшення пропускної здатності бездротових мережВчені зі Стенфордського університету (США) вважають, що пропускну здатність сучасних бездротових мереж, зокрема Wi-Fi, можна збільшити вдвічі без виділення додаткових частот.

Дослідники пояснюють: під час передачі даних вихідний сигнал по потужності значно перевершує вхідний, що не дозволяє одночасно здійснювати прийом. Іншими словами, для отримання даних пристрій повинен завершити цикл відправки.

Запропонована технологія дозволяє перейти на повнодуплексний зв'язок, при якому одна і та ж частота буде використовуватися одночасно для прийому і передачі. Принцип роботи такої системи дещо нагадує роботу навушників з придушенням зовнішніх шумів. Оскільки вихідний сигнал відомий, дослідники пропонують застосовувати інформацію про його характеристики для налаштування фільтру і прийому слабшого вхідного сигналу. Тобто стає можливою одночасна відправка та отримання інформації, що теоретично дозволить підвищити пропускну здатність каналу зв'язку в два рази.

Однак є й труднощі. Приміром, ще належить знайти спосіб забезпечення прийнятного радіусу дії повнодуплексного зв'язку. Проте дослідники вже подали патентну заявку на свій винахід і вважають, що у сучасної технології є майбутнє.