Затверджено стандарт WiMAX другого покоління

admin Новини зв'язку

Затверджено стандарт WiMAX другого поколінняІнститут інженерів електроніки та електротехніки (IEEE) затвердив стандарт IEEE 802.16m, що описує бездротові мережі WiMAX другого покоління.

Існуючі мобільні мережі WiMAX (IEEE 802.16e) забезпечують теоретичну пропускну здатність до 40 Мбіт/с. При передачі даних на стаціонарний комп'ютер швидкість досягає 75 Мбіт/с. Радіус дії мереж (між базовою станцією і клієнтським обладнанням) може становити кілька кілометрів.

Стандарт IEEE 802.16m, також відомий як WirelessMAN-Advanced і WiMAX-2, дозволить підвищити пропускну здатність бездротових мереж в кілька разів. Так, стаціонарне обладнання в мережах нового покоління зможе приймати дані на швидкості до 1 Гбіт/с, а мобільні гаджети і портативні комп'ютери - до 100 Мбіт/с. При цьому збережеться зворотна сумісність з існуючим устаткуванням WiMAX.

Восени минулого року компанія Samsung показала експериментальну систему WiMAX другого покоління, яка забезпечує швидкість передачі даних в 330 Мбіт / с.

Сертифікація обладнання стандарту 802.16m, ймовірно, розпочнеться у поточному році. Запуск перших комерційних мереж WiMAX-2 навряд чи варто очікувати раніше 2012-го.