Зміни клімату призведуть до збоїв Wi-Fi?

admin Новини зв'язку

Зміни клімату призведуть до збоїв Wi-Fi?Глобальне потепління і посилення вітру приведуть до проблем з бездротовими комунікаціями, стверджується в новому звіті уряду Великобританії.

Представляючи цей звіт, міністр охорони навколишнього середовища Керолайн Спелман заявила що підвищення температури може пошкодити бездротовим мережам, а зливові дощі можуть знизити якість сигналу. Крім того, чергування більш спекотного літа і більш суворої зими здатне спричинити просідання грунту, наслідком якого може стати пошкодження підземного кабелю або наземних кабельних опор.

Варто зауважити, що в самому звіті великого акценту на бездротові комунікації і, тим більше, на Wi-Fi, не робиться - підкреслюється лише необхідність підвищення надійності дорожнього і залізничного полотна, поліпшення захисту від повеней, необхідності використання більш міцних проводів в лініях електропередач і т . д. і т.п. Розглядається все це з позицій взаємозв'язку між працездатністю інфраструктури та розвитком економіки.

Втім, зв'язок між збоями Wi-Fi, про які говорить міністр охорони навколишнього середовища, і глобальним потеплінням цілком очевидний - при перегріві працездатність обладнання дійсно може бути під загрозою, не кажучи вже про зниження рівня сигналу в погану погоду.

У найближчі п'ять років уряд планує витратити на інфраструктуру 200 млрд фунтів стерлінгів. Однак, як підкреслює Керолайн Спелман, ці кошти будуть просто викинуті на вітер, якщо нові споруди і апаратура не будуть здатні витримувати спеку, морози чи підвищення рівня води.

До речі, порівняно недавно в Штатах був запропонований новий метод, що дозволяє збільшити "далекобійність" Wi-Fi - і британський уряд цілком міг би вкластися в цю розробку. Хоча використання методу пов'язане зі зменшенням ширини каналу, такий сигнал може залишатися якісним і за поганих погодних умовах.