Android Jelly Bean

admin Статті Android

Android Jelly BeanЧи варте оновлення мобільної операційної системи Google всього цього галасу? Портал PCWorld протестував деякі функції Android Jelly Bean, щоб розібратися в питанні. Далі переклад статті.

Після першого дня конференції розробників Google, де компанія представила бюджетний планшет Nexus 7 і версію Android 4.1 під кодовою назвою Jelly Bean («желейна цукерка»), я нарешті отримав на руки Samsung Galaxy Nexus з передвстановленою новою «операційкою». Протестувавши «желейну кофету», я виявив, що дещо в оновленні Google зробила правильно, а дещо потребує доопрацювання.

Jelly Bean вийшла швидкою і спритною, і вона залишає відчуття, що операційна система від Google нарешті стала такою, якою мала бути ще півроку тому, коли вийшла Android Ice Cream Sandwich. Це зростання продуктивності сталося завдяки апаратній платформі Project Butter, пакету рішень по графічній обробці, спрямованого на прискорення роботи інтерфейсу, зменшення часу відгуку і згладжування анімації (в нього входить вертикальна синхронізація, потрійна буферизація і постійна швидкість кадрів для анімованої графіки).

Я порівняв тестовий Galaxy Nexus під управлінням Jelly Bean з моїм власним Galaxy Nexus на Ice-Cream Sandwich. Різниця помітна майже одразу. Відкриття додатків здійснюється з практично з нульовою затримкою, перемикання між стартовими екранами проходить дуже гладко. Інтерфейс виглядає практично також, хоча трохи анімації в Jelly Bean було додано, щоб надати їй більш професійний вигляд.

Наприклад, кожен раз, коли ви відкриваєте додаток в цій ОС, з'являється коротка анімація, яка швидко змінюється самим додатком. Це зайве? Звичайно. Але це лише незначна деталь, яку ввели для того, щоб зробити спілкування користувача з Jelly Bean більш приємним. Є ще кілька таких невеликих змін в інтерфейсі, наприклад, збільшені іконки додатків, за якими простіше клікати.

Функція повідомлень незначно змінилася зовні, але що більш важливо, в неї була додана можливість побачити додаткову інформацію по конкретному повідомленню, використовуючи рух двох пальців.

Не всі програми підтримують цю функцію, але всі передвстановлені працюють. Наприклад, поки я писав цю статтю, мені прийшло повідомлення від програми «календар» про те, що я спізнююся на захід. Коли я зайшов на панель повідомлень, щоб подивитися деталі повідомлення, то я побачив назву події, час, місце і її короткий опис. Внизу з'явилася кнопка зняття повідомлення, яку я і натиснув, не покидаючи панелі повідомлень. Це розумний спосіб зробити повідомлення менш нав'язливими, і я сподіваюся, що сторонні розробники інтегрують цю нову функцію.

Додаток для камери також отримав кілька оновлень. Наприклад, тепер після того як ви зробили кілька знімків, ви можете рухом пальця «стерти» інтерфейс камери і почати переглядати зображення, збережені у вашій папці. Це набагато зручніше, ніж в Ice Cream Sandwich, де доводиться кожен раз виходити з програми, щоб побачити фотографії, які ви зробили.

Веб-пошук в Jelly Bean також був вдосконалений. Тепер можна в будь-який момент потрапити на сторінку Google Now (новий інформаційний сервіс, заснований на пошукових запитах і календарі), просто провівши пальцем вгору по головній іконці в панелі навігації. Сторінка Google Now спочатку виглядає дуже просто: на ній тепер є список місць поруч з вами, які могли б вас зацікавити, і місцева погода. Чим більше ви шукаєте в Інтернеті, тим більше персоналізуватиметься сторінка Google Now. Щоб перевірити це, я зробив декілька пошукових запитів, пов'язаних з бейсболом, і на моїй Google Now з'явився блок про спорт. Якщо розділ здається вам зайвим, його можна забрати в меню налаштувань. Це дуже наочний спосіб відображення основної інформації і він працює добре, але я відчуваю, що міг би і краще, і я сподіваюся, що Google Now продовжить розвиватися.

Інтерфейс Google Now

Інтерфейс голосового пошуку став набагато простіше і зрозуміліше: тепер можна задати голосові питання, навіть коли у вас немає інтернет-з'єднання, і отримати просту сторінку з прямою відповіддю на це питання. Якщо ви не задоволені відповіддю або хочете отримати більше інформації, то просто проведіть пальцем по екрану і вас перекине в знайоме вікно результатів пошуку Google. Я намагався задати кілька питань і, нарешті, після того, як Google почав розпізнавати мій голос, я зміг отримати відповіді майже на все, про що я запитував.

Інтерфейс голосового пошуку

Хоча багато речей в Jelly Bean виглядають і працюють добре, я зіткнувся з кількома особливостями. Я помітив дивне двоїння зображення, особливо під час прокрутки, якого не було в Ice Cream Sandwich. Я думаю, що це результат використання кількох нових API, які призначені для згладжування тексту і графіки (щоб вони «з'їдали» менше пам'яті). Двоїння помітно під час прокрутки веб-сторінок і іншого «важкого» контенту.

Від ще однієї проблеми, яку я виявив, Android страждає вже давно: це фрагментація. Оскільки лише деякі пристрої сьогодні працюють на версії Ice Cream Sandwich, то більшість телефонів, в яких ОС ще не були оновлені, отримають відразу оновлення до Jelly Bean. Jelly Bean, можливо, вирішує безліч проблем з продуктивністю в Android, але фрагментація як і раніше стоїть перед нею. Здається малоймовірним, що розробники підуть на введення нових функцій Jelly Bean, особливо в ситуації, коли більшість користувачів все ще працює на Android Gingerbread або ще більш старої версії ПЗ.

Вконтакте
Pinterest