Видалення програм android

admin Статті Android

Видалення програм android. В природний цикл життя програми на будь-якому пристрої, входить процес видалення програми. Це відбувається рано чи пізно, можливо не з усіма програмами.

Так само як і в питанні встановлення програми на андроїд, в питанні видалення програм для андроїд є кілька шляхів. Давайте розберемо послідовно кожен з них.

Видалення програм штатними засобами

Видалення програм android

До штатних засобів видалення програм відноситься програма управління додатками на Android. Диспетчер управління додатками знаходиться в настройках телефону. Ось повний шлях який вам необхідно подолати, щоб потрапити в нього. Меню/Menu-Налагодження/Settings-Програми/Applications-Управління додатками/Manage applications. В результаті відкриється програма управління з кількома закладками і списком додатків. Вибравши будь-яку програму або віджет, ви перейдете на екран де можна побачити детальну інформацію щодо програми. Ресурси виділені для програми, її робочі файли, які дозволи отримані програмою, вся ця інформація представлена в одному місці. На цьому ж екрані є кнопки управління програмою. За допомогою них можна зупинити процес, видалити програму, очистити робочі дані, скинути в налаштування або перенести додаток на карту пам'яті якщо дана можливість підтримується.

Видалення програм android за допомогою сторонніх утиліт

Такого роду програми можна знайти в маркеті по запиту: «uninstall». Вибір великий, як і у випадку з пошуком інсталяторів. Так само до деяких файлових менеджери вбудовані функції управління додатками, включаючи можливість видалення. Про славних представників файлових менеджерів, здатних на більше було згадано у статті про установку програм, це Astro File Manager або ES File Explorer.

ASTRO: менеджер програм та інформація

Видалення з Android Market

У додатку андроїд маркет є вкладка «Мої програми/My apps», на якій у вигляді списку знаходяться програми, раніше встановлені за допомогою маркету. Вибравши програму ви потрапите на екран з повною інформацією по ній, у верхній частині якого буде знаходиться кнопка видалення.

Android Market: Інформація за додатком

Видалення стандартних додатків android

Якщо виникло бажання позбутися від програм для андроїд, що спочатку поставляються з телефоном, вищеописані способи ні як не допоможуть. Ці програми знаходяться на системному розділі файлової системи, який працює в режимі "тільки читання". Якщо ви не отримували root права андроїд для вашого апарату, то далі можна ні читати. Але навіть якщо у вас вже є root права, я закликаю дуже уважно поставитися до всього, що описано нижче.

Перш ніж видаляти системний додаток ви повинні розуміти, що і для чого видаляти! Необдумані видалення з системного розділу можуть призвести до повної поломки апарату. Вся відповідальність буде лежати повністю на вас.

Використання спеціальних утиліт для видалення системних додатків

Найбільш цікавим представником подібних розробок можна назвати SystemApp Remover. Перше питання після отримання root прав і перед видаленням системних програм, це: «які саме програми з величезного списку можна видалити безболісно». І відповідь на ці питання є у SystemApp Remover. Розробник веде базу додатків, за якою можна побачити на скільки безпечно видалити ту чи іншу програму.

 

SystemApp Remover: список програм з підсвічуванням небезпечних для видалення

Використання комплекту розробника (SKD)

adb remount

adb shell

# Cd system /app

# Ls

Команда виведе список системних програм. Для видалення програми, потрібно виконати:

# Rm APP_NAME.apk

Ось і все про видалення програм на android.

Вконтакте
Pinterest