Як встановити Android на комп'ютер

admin Статті Android

Як встановити Android на комп'ютерОпераційна система Android призначена для мобільних пристроїв: від смартфонів і планшетів до електронних книг та ігрових приставок.

Вона стає все популярнішою, проте деякі користувачі, які ніколи раніше не мали справи з цією ОС, не хочуть купувати кота в мішку і воліють познайомитися з операційною системою, перш ніж купувати гаджет під її управлінням. Їх-то зазвичай і цікавить, як встановити Android на комп'ютер.

Як встановити Android на комп'ютер

ОС Android відноситься до вільного програмного забезпечення, вона заснована на ядрі Linux. Незважаючи на те що спочатку вона була розроблена для мобільних платформ, згодом учасники проекту Android-x86 портували систему на ПК. На сайті проекту android-x86.org можна скачати образ диска для установки ОС Android на персональний комп'ютер.

Скачаний образ у форматі ISO потрібно записати на диск, з якого ви потім і встановите систему на ваш комп'ютер. Для цього можна використовувати будь-який додаток для запису дисків, що працює з файлами-образами, наприклад, UltraISO. Коли диск записаний, можна приступати до установки Android на комп'ютер.

Можна встановити Android в якості основної системи, але якщо ви ніколи з нею раніше не працювали, не радимо рубати з плеча. Для ознайомлення краще поставити дану ОС в якості другої системи або навіть запустити з диска в режимі Live CD, не встановлюючи на жорсткий диск.

Перед установкою необхідно створити для нової ОС окремий логічний розділ на жорсткому диску розміром хоча б у 10 Гб. Для цього можна скористатися програмою Acronis Disc Director Suite або вбудованими можливостями ОС Windows. Розділ буде відформатований при установці, так що переконаєтеся, що на ньому немає ніякої важливої ​​інформації.

Створивши розділ під нову ОС, вставте в дисковод інсталяційний диск і перезавантажте комп'ютер. У процесі завантаження вам потрібно зайти в BIOS і в меню Boot вибрати розділ Boot Device Priority. У списку дисків, з яких може бути здійснена завантаження, виберіть привід з установочним диском Android.

Зберігши зміни, вийдіть з BIOS. Якщо ви все зробили правильно, в процесі подальшого завантаження з'явиться діалогове вікно зі списком опцій установки ОС. Для запуску Android в режимі Live CD виберіть команду Run Android without Installation. Після цього зачекайте, поки завантажиться система (в даному режимі для завантаження потрібно більше часу, ніж при завантаженні системи з жорсткого диска) - і можете приступати до знайомства з Android.

Якщо ж ви хочете встановити Android на свій ПК, виберіть опцію Install Android to Harddisk. Далі має з'явитися діалогове вікно вибору розділу, в якому вам потрібно вибрати створений для нової ОС розділ.

У наступному діалоговому вікні вам потрібно буде вибрати файлову систему. Так як Android заснований на ядрі Linux, потрібно вибирати файлову систему EXT3 або EXT2, на звичній для користувачів Windows NTFS він працювати не буде.

Потім з'явиться вікно підтвердження установки завантажувача GRUB. GRUB - це спеціальний завантажувач від Linux, без нього ви не запустите операційну систему. Тому відмовлятися від його установки можна.

Після цього система визначить раніше встановлену на вашому комп'ютері ОС і запропонує вам інтегрувати універсальний завантажувач для всіх встановлених на комп'ютері ОС. Це дозволить при завантаженні комп'ютера вибирати бажану ОС - Windows або Android. Так що на питання в цьому діалоговому вікні теж потрібно відповісти ствердно.

І ось тепер почнеться установка Android на ваш персональний комп'ютер. По закінченні установки потрібно лише перезавантажити комп'ютер і вибрати в меню завантажувача необхідну операційну систему.

Якщо ви боїтеся встановлювати Android на ваш ПК в якості другої операційної системи, можна використовувати ще два варіанти знайомства з цією ОС ( крім запуску з Live CD ). Перший - це установка Android на віртуальну машину з використанням VirtualBox або іншої програми віртуалізації.

Другий - це установка емулятора Android, наприклад, BlueStacks. Емулятор не замінить повноцінного знайомства з ОС, однак дозволить протестувати на персональному комп'ютері програми для Android. Процес установки BlueStacks ми докладно розглядали в статті Реєстрація в Instagram з комп'ютера.

Вконтакте
Pinterest