Apple випустить інструмент для видалення вірусу Flashback

admin Новини ІТ-безпеки

Apple випустить інструмент для видалення вірусу FlashbackКомпанія Apple має намір припинити роботу створеної вірусом Flashback ботмережі.

Компанія Apple опублікувала повідомлення, в якому заявила про намір припинити роботу ботмережі Flashback. Нагадаємо, що цей вірус, за даними компанії «Доктор Веб», вразив понад 550 000 машин на базі операційної системи Mac OS X. Основними методами поширення Flashback є соціальний інжиніринг та експлуатація вразливостей Java. Остання публічно відома модифікація шкідливої ​​програми містила експлоїт до уразливості CVE-2012-0507, усуненої в лютому поточного року для Windows-систем.

Після появи інформації про те, що дана вразливість активно експлуатується для компрометації систем на базі Mac OS X, Apple випустила оновлення і усунула цю уразливість. Виробник нагадує про те, що функціонал автоматичного оновлення операційної системи за умовчанням перевіряє наявність виправлень один раз на тиждень. Користувачі можуть внести зміни в цей графік, або запустити перевірку наявності оновлень вручну.

Також Apple повідомляє про розробку програмного продукту, який буде автоматично визначати наявність Flashback і видаляти його з системи. Можливо, на базі даного інструменту компанія розробить повноцінний антивірус, проте поки що достовірної інформації про це немає.

Зазначимо, що компанії «Доктор Веб» і «Лабораторія Касперського» заявили про випуск безкоштовного продукту, призначеного для захисту системи від загрози Flashback.

«Крім уразливості в Java, Flashback також використовує комп'ютерні сервери, керовані авторами шкідливої ​​програми для виконання критичних функцій. Apple працює з інтернет-провайдерами по всьому світу для того, щоб відключити ці сервери управління від мережі», - повідомляє компанія.

Вконтакте
Pinterest