Реалізація ботнетів зі смартфонів - справа часу

admin Новини ІТ-безпеки

Реалізація ботнетів зі смартфонів - справа часуФахівці в галузі електронної безпеки попереджають про загрозу масового поширення шкідливих програм для мобільних пристроїв.

Смартфони, що були впродовж деякого часу «острівцем безпеки», втрачають цей статус. Якщо пам'ятаєте, в кінці грудня в Китаї було зафіксовано чи не перші випадки зараження комунікаторів з ОС Android троянською програмою Geinimi, завдання якої - не тільки поживитися особистими даними користувача, але і встановити віддалений контроль над пристроєм. Зловмисник може завантажувати і видаляти програми, розсилати спам, а також - і це головне - зробити смартфон частиною ботнету.

Консультант з безпеки компанії IBM Джорджія Вайдман створила аналогічну програму, яка дозволяє отримати контроль над мобільним пристроєм. Після того як в гаджет проникли руткіти, він отримує СМС з командами від шахрая. Звичайний користувач не здатний їх виявити.(Новина - Принтер - загроза безпеки)

Вайдман має намір продемонструвати свою розробку на трьох різних моделях, що використовують платформу Android, хоча в принципі вона здатна діяти на всіх типах «розумнофонів». Презентація програми відбудеться на конференції з проблем хакерства ShmooСon-2011, яка пройде 28-30 січня у Вашингтоні (США).

Як заявляє фахівець, кримінальні схеми, що використовують телекомунікаційне обладнання, стають все більш поширеними. Вони дозволяють отримати реальний прибуток, а число пристроїв, «готових» до потенційного зараження, неухильно зростає.

Втім, швидкий і всеосяжний зомбі-апокаліпсис смартфонам поки не загрожує. Інфікувати їх не так-то просто, оскільки вони мають порівняно надійний захист - поряд з основними (і, зрозуміло, надійними) джерелами поширення додатків на зразок App Store і Android Market. Крім того, у мобільних пристроїв не настільки потужні, як у комп'ютерів, обчислювальні можливості, які не дозволяють кіберзлочинцям виконувати частину звичних для них завдань, каже пані Вайдман.

Вконтакте
Pinterest