Домашній роутер з підтримкою Tor

admin Новини ІТ-безпеки

домашній роутер з анонімним доступом до ІнтернетуАктивісти проекту Tor оголосили про роботу над серійним домашнім роутером з підтримкою анонімного доступу до Інтернету. На даний момент добровольці тестують невелику партію модифікованих роутерів з вбудованим клієнтським модулем Tor, який дозволяє майже повністю приховати сліди користувача в Інтернеті.

Тестова партія роутерів виготовлена шляхом встановлення спеціального програмного забезпечення в популярні недорогі роутери, що поставачаються компанією Buffalo Technology.(Раджу переглянути новину Вразливість в IIS 7)

Коли користувач працює з тими або іншими сайтами з використанням традиційних програмних і апаратних інструментів, сліди його роботи фіксуються буквально всюди - в системних журналах веб-серверів, на серверах провайдера і багато де ще. Технологія Tor за рахунок шифрування і багаторазової ретрансляції трафіку між вузлами, як у файлообмінних торрент-мережах, дозволяє надійно приховати ці сліди. При використанні технології Tor майже неможливо відстежити реальне місце розташування користувача, визначити зайшов він на той чи інший сайт. Крім того, стає неможливо з'ясувати, які саме сайти відвідує той чи інший користувач. До цих пір для застосування цієї технології, користувачам доводилося встановлювати клієнтський модуль на свій ПК і вносити серйозні модифікації в операційну систему, а часом і в додатки. Після появи роутерів з підтримкою Tor на рівні прошивки користувачі отримують зручний в обігу інструмент, який легко ввести в роботу за кілька хвилин.

Розробники системи Tor стверджують, що їх технологію використовують політичні активісти, неурядові громадські організації, а також комерційні підприємства і навіть державні відомства. Наприклад, розвідники США використовують технологію Tor для вивчення потенційно шкідливих сайтів і відкритих джерел інформації, щоб не залишати IP-адреси відомчих мереж у журналах цих серверів. Звичайно, на догоду анонімності доводиться жертвувати зниженням швидкості доступу і помітними затримками відгуку, але це характерно тільки для встановлених прямо на клієнтський ПК модулів Tor . Як запевняє Джейкоб Аппельбаум (Jacob Appelbaum), який очолює проект Tor, новий домашній роутер позбавить користувачів від всіх цих незручностей.

Нову прошивку для роутерів Buffalo розробили учасники проекту Tor на базі напрацювань проекту OpenWrt - ми нещодавно писали про цей проект зі створення альтернативних прошивок з відкритим вихідним кодом для бездротових роутер. За задумом розробників «анонімного» роутера, готовий продукт можна буде гнучко налаштовувати. Зокрема, користувач може на свій розсуд направляти весь трафік через систему Tor або тільки деякі види трафіку. Наприклад, можна приховувати тільки голосові переговори за допомогою Інтернет-телефонії по протоколу VOIP, а інші види активності будуть виконувати звичайним чином. Майбутній роутер, як пояснив Аппельбаум, зможе одночасно обслуговувати як традиційні бездротові мережі, так і мережі, захищені за допомогою технології Tor.

Детальніше про спробу розробників реалізувати технологію анонімного доступу до Інтернету Tor прямо в бездротових роутерах.

Вконтакте
Pinterest