Дослідники продемонстрували поширення вірусу через Wi-Fi

admin Новини ІТ-безпеки

Дослідники продемонстрували поширення вірусу через Wi-FiВірус може не тільки швидко поширюватися, але і вибирати найменш захищені точки доступу.

Дослідники з Ліверпульського університету виявили, що вірус може поширюватися через Wi-Fi. Їм вдалося довести це на прикладі шкідливого Chameleon, активність якого була зафіксована в 2012 році. За словами вчених, вірус може не тільки швидко поширюватися, але і вибирати найменш захищені точки доступу Wi -Fi.

Дослідники провели демонстрацію атаки в Белфасті і Лондоні в лабораторних умовах. За підсумками експерименту виявилося, що Chameleon поширювався через точки доступу, які надавали доступ до Мережі як звичайним, так і корпоративним користувачам.

Як стверджують вчені, в містах з більш високою кількістю населення точок доступу набагато більше, і вони знаходяться досить близько один до одного, що дозволяє вірусу поширюватися більш швидко.

Професор Алан Маршалл ( Alan Marshall ) стверджує, що при зараженні точок доступу Chameleon не впливав на їх роботу. Він тільки збирав дані підключених до них користувачів. Потім вірус намагався виявити додаткові точки доступу для подальшого зараження.

Варто відзначити, що Chameleon вдалося уникнути виявлення антивірусними програмами. Справа в тому, що більшість рішень налаштовані на пошук вірусів в інтернеті і на комп'ютері, а цей вірус поширюється через мережу Wi-Fi.

З'єднання Wi-Fi все частіше стають метою зловмисників через добре відомі вразливості в їх системі безпеки, що перешкоджає виявленню та захисту від вірусу - зазначив Маршалл.

Вконтакте
Pinterest