Експерти: дзвінки через інтернет легко підслухати

admin Новини ІТ-безпеки

Дзвінки через інтернет легко підслухатиЛінгвісти, що працюють разом з комп'ютерними фахівцями в університеті Північної Кароліни показали, що голосове спілкування в мережі (VoIP) можна розшифрувати, використовуючи лінгвістичні методи, що робить їх менш захищеними, ніж це зазвичай передбачається.

Про свій метод і результати його роботи вчені доповіли на IEEE Symposium on Security and Privacy, що пройшов минулого тижня в Каліфорнії.

Суть методу така: спочатку потрібно отримати послідовність бітів, складову потоку даних при звуковому спілкуванні. Ці дані мало чим допоможуть більшості "зломщиків", але вчені здогадалися, що їх можна дослідити приблизно так само, як розшифровуються закодовані послання. Дешифрування розмови на основі лінгвістичних правил - справа нелегка, але в більшості випадків дослідникам вдавалося зрозуміти суть того, про що говорять люди.

Таким чином, розмови по інтернету за допомогою сервісів з VoIP, навіть незважаючи на кодування переданих даних, можна "підслухати". При цьому не потрібно ні знання методу шифрування, ні успішне знаходження "ключа".

У першу чергу вчені розбили потік даних на послідовності, що найбільш ймовірно кодують окремі фонеми - елементарні частинки мови. Потім, використовуючи методи з обчислювальної лінгвістики і алгоритми по розпізнаванню мови, вони намагалися визначити, що це були за фонеми і скласти з них приблизні слова. Остаточним етапом було коригування слів, що також дозволяло поліпшити подальше розпізнавання фонем.

Рядовим користувачам "взлом" розмови подібним чином, швидше за все не загрожує. Мало у кого знайдеться достатньо знань та фінансування для подібної операції. А спецслужби, що володіють подібними ресурсами, навряд чи стануть цікавитися випадковими людьми.

Вконтакте
Pinterest