Хакери націлюються на автомобільні комп'ютерні системи

admin Новини ІТ-безпеки

Хакери націлюються на автомобіліАнтивірусна компанія McAfee презентувала звіт "Caution: Malware Ahead", в якому зазначається, що в даний час хакери все частіше націлюються на автомобільні комп'ютерні системи та інтелектуальні вузли в будинках і на промислових об'єктах.

В автомобільних електронних системах все частіше використовуються вбудовані чіпи і сенсори, відповідальні за роботу великої кількості електронних вузлів в автомобілях. Чіпи вбудовуються в подушки безпеки, електропривід, систему кондиціонування та контролю температури двигуна. Електронними також є протиугонні та комунікаційні автомобільні системи. Представники McAfee стверджують, що злом комп'ютерних систем автомобілів вже здійснювався хакерами, причому в деяких випадках це було зроблено без фізичного доступу до того чи іншого вузла.

"Оскільки все більше і більше функцій вбудовується в сучасні інформаційні технології в автомобілях, зростає і загроза хакерських маніпуляцій в цьому напрямку. Одна справа, коли хакери зламують ваш ноутбук або електронну поштову скриньку і зовсім інша, злом автомобільних систем, який може призвести до жахливих наслідків для вашої особистої безпеки", - говорить генеральний менеджер McAfee Стюарт МакКлар (Stuart McClure).

Так, на останній конференції Black Hat двоє дослідників з iSEC Partners продемонстрували, як можна проникнути в автомобіль Subaru Outback і завести його двигун за допомогою текстових повідомлень, використовуючи смартфон на базі ОС Android.

Згідно з даними звіту, деяким хакерам вже вдавалося викрасти особисту інформацію водія автомобіля і пасажирів, а також внести зміни в систему навігації автомобіля, використовуючи автомобільні Bluetooth-з'єднання.

"Автомобільна промисловість постійно додає нові функції, такі як доступ до інтернет, можливості персоналізації водіння та інші. Тим не менш, додавання функцій безпеки для автомобільних електронних систем завжди йде за залишковим принципом, чим і користуються хакери", - говорить МакКлар.

Вконтакте
Pinterest