Кібератаки представляють реальну загрозу стабільності світової економіки

admin Новини ІТ-безпеки

Кібератаки представляють реальну загрозу стабільності світової економікиНайбільш небезпечними експерти визнали атаки, які порушують коректну роботу електростанцій, системами водопостачання та інших критично важливих об'єктів інфраструктури.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі (World Economic Forum, WEF) був представлений звіт про найбільш небезпечні погрози для світової економіки. Кіберзагрозам відводиться четверте місце після побоювань з приводу нерівності доходів і бюджетних диспропорцій, а також збільшення обсягів викидів в атмосферу парникових газів.

Представники команди реагування на загрози в мережі від WEF (WEF's Risk Response Network) провели ряд опитувань і досліджень з експертами і розробили документ з описом найбільш небезпечних кіберзагроз, який надасть грунт для роздумів урядам багатьох країн і керівникам великих компаній.

Найбільш небезпечними експерти визнали атаки, які порушують коректну роботу електростанцій, систем водопостачання та інших критично важливих об'єктів інфраструктури (SCADA). У наданому звіті вказується, що нові інформаційні технології розвиваються дуже швидко, і за ними дуже складно встежити.

Один з учасників проекту, який є директором з управління ризиками загального страхування Стів Уїлсон (Steve Wilson), зазначив на WEF, що основною проблемою є складність безпеки в мережі Інтернет. «Ми поки навіть не розуміємо суті загроз», - підкреслив він.

Учасники WEF зробили наступний висновок: «Безпечний цифровий простір необхідний для забезпечення стабільності у світовій економіці». Якщо це не було несподіванкою для представників технологічного сектора, то такий висновок має привернути увагу політичних сил. Автори закликають «терміново» розробляти нові механізми для отримання приватних інвестицій для вивчення вразливостей комп'ютерних систем.

Автори звіту також відзначають, що при розслідуванні інцидентів безпеки експерти з ІБ часто стикаються з труднощами, оскільки жертви не надають повноцінну інформацію про події.

Варто зазначити, що кіберзагрози з'явилися серед 5 найбільш небезпечних загроз для світової економіки вперше з 2007 року.

Вконтакте
Pinterest