McAfee: кіберзагрози в 2011 році

admin Новини ІТ-безпеки

Загрози 2011Експерти американської компанії з розробки антивірусного програмного забезпечення McAfee склали список найбільших кіберзагроз, з якими ризикують зіткнутися користувачі в 2011 році.

Основну небезпеку експерти McAfee бачать в соцмережах, в які користувачі викладають величезна кількість особистої інформації.

Зростаюче число нових сервісів в мережах на зразок Facebook і Twitter дають кіберзлочинцям практично необмежене поле для діяльності.

Так, вони можуть скористатися сервісом скорочення URL, щоб замаскуватися під нешкідливого користувача та направляти своїх жертв на потрібні їм сайти, таким чином отримуючи інформацію про них. Також у багатьох соцмережах є геолокаційні сервіси, які дозволяють користувачам відстежувати місце розташування інших людей. Згідно з повідомленням McAfee, зростаюча популярність геосервісів дозволяє кіберзлочинцям отримувати вичерпну інформацію про те, де знаходиться їх жертва, що і з ким обговорює в мережі.(Новина -виявлено Android-троян з ботнет-функціоналом)

До списку також увійшли самі багатофункціональні мобільні девайси, що отримали широке поширення в бізнес-сфері. На думку експертів, корпоративні смартфони також будуть в полі зору злочинців, у зв'язку з чим можна очікувати стабільно високого рівня атак на них.

Крім того, McAfee пророкує значне збільшення атак на продукти компанії Apple - iPhone і iPad. Це пов'язано з їх популярністю як в колах світової бізнес-спільноти, так і серед звичайних користувачів.

Також, на думку експертів, не слід завантажувати на мобільні пристрої сумнівні додатки. Такі програми можуть дозволити злочинцям проникнути в систему і керувати нею за власним бажанням.

Ще одну небезпеку McAfee бачить в популярності WikiLeaks. На думку експертів, в 2011 році можна очікувати значного зростання числа груп хакерів, які побажають повторити «подвиг» WikiLeaks і будуть атакувати як сайти різних компаній, так і приватних користувачів.

Вконтакте
Pinterest