Жертвами масштабної атаки в Android Market стали не менше 1 млн. користувачів

admin Новини ІТ-безпеки

Жертвами масштабної атаки в Android Market стали не менше 1 млн. користувачівДеякі з додатків, заражених вірусами, до цих пір залишаються в доступними для скачування.

Як передають фахівці з антивірусної компанії Symantec, в результаті найбільшої в історії атаки на магазин мобільних додатків Android Market, були заражені мобільні пристрої 1-5 мільйонів користувачів. Даний показник розраховувався із загальної кількості завантажень додатків.

Як пояснили експерти, шкідлива програма, названа ними «Android.Counterclank», була вбудована в 13 додатків різних постачальників: «від «Sexy Puzzle Girls »до« Counter Strike Ground Force. Багато з них до цих пір доступні для скачування». А тут ви можете дізнатися, що таке OS Android.

«Схоже на те, що ці програми не від істинних постачальників, - повідомив керівник Symantec Security Response Team, Кевін Хейлі (Kevin Haley). Він також підкреслив, що це не перезбирання (вбудовування вірусу в легітимний додаток), а нові додатки популярних жанрів, створені самими хакерами.

«Android.Counterclank» являє собою троянську програму, попередником якої є «Android.Tonclank», виявлений в червні минулого року. Шкідливий вірус збирає різні дані власника смартфона, в тому числі копії закладок і параметри пристрою. Крім того, вірус змінює домашню сторінку в установленому браузері. Фахівець також зазначив, що Counterclank просить користувача надати надзвичайно багато привілеїв.

Варто відзначити, що деякі із заражених програм знаходяться в Android Market не менше 1 місяця. Всі вони були доступні для безкоштовного скачування.

Вконтакте
Pinterest