Не вірте танцюючим сніговикам: нове шахрайство на Facebook

admin Новини ІТ-безпеки

Не вірте танцюючим сніговикамФахівці з безпеки фірми Sophos попереджають користувачів про нову аферу на Facebook. Шахраї пропонують користувачам Facebook, а зокрема, любителям гри "FarmVille" з цієї соціальної мережі, танцюючих сніговиків, пише Softpedia.

Безліч людей вже отримали повідомлення від своїх друзів у соціальній мережі приблизно такого змісту: "Я тільки що отримав безкоштовного танцюючого сніговика для своєї ферми. Отримай і ти свого тут (посилання)". Пройшовши по посиланню, користувач потрапляє на сторінку зі сніговиком і написом: "Кликни на сніговика. Якщо він почне танцювати, отримаєш його в подарунок." Звичайно, сніговик почне танцювати - він танцює кожен раз, коли по ньому клацають - і користувач напевно захоче одержати його в подарунок. А ось "подарунок" виявляється не таким вже і безкоштовним.(Раджу прочитати - рівень мережевої злочинності зріс в 70 разів)

Коли користувач натисне на кнопку "CLAIM" (зажадати), його попросять опублікувати інформацію про цього сніговика на своїй "стіні", причому повідомлення буде вже готове, для публікації залишається тільки натиснути кнопку "publish" (опублікувати). Якщо ж користувач натисне "cancel" (скасування), то сніговик йому не дістанеться. Більш того, після цього потрібно заповнити анкету, відправивши невідомо кому ім'я та прізвище, адресу, номер телефону, повнау дату народження та іншу особисту інформацію. Куди вона потрапить, хто і навіщо її буде використовувати - невідомо. Тому, пише фахівець компанії Sophos Грехем Клюлі (Graham Cluley), будьте пильними. Він зазначив, що дана ідея не нова і кампанії, націлені на мільйони фейсбуковскіх "фермерів" в мережі вже були - тоді як "наживки" використовували "Secret Cow".

Користувачам, які попалися, рекомендується видалити з "стін" рекламу сніговика - і надалі бути розумнішими.

Вконтакте
Pinterest