Microsoft:Одне з 14 завантажень - шкідливий файл

admin Новини ІТ-безпеки

Microsoft: Одне з 14 завантажень - шкідливий файлУ компанії Microsoft відзначили цікаву статистику, згідно з якою кожне чотирнадцяте завантаження користувача через браузер Internet Explorer 9 - шкідливий файл. І хоча Microsoft включає в свій браузер Internet Explorer функцію для попередження користувачів про невідомі і потенційно ненадійні програми, близько 5 відсотків користувачів ігнорують попередження і завантажують шкідливі троянські віруси.

"Погані хлопці" намагаються дістатися до інформації, змусивши людей скористатися вірусами. Це називається соціальною інженерією, і в наші дні це велика проблема. "Хакери з'ясували, що це не так вже й важко змусити користувачів завантажити троян", - сказав Алекс Стамос, консультант з безпеки. Коли, наприклад, по Facebook, приходить повідомлення від одного з пропозицією подивитися прикольне відео або скористатися посиланням, велика ймовірність того, що скориставшись запрошенням, користувач впустить на комп'ютер "троянського коня".

Внаслідок підвищення ймовірності добровільноого завантаження користувачами зловмисних програм, в браузері Internet Explorer 9 вбудований спеціальний функціонал - SmartScreen Filter Application Reputation - виступаючий в ролі першої лінії оборони проти троянських програм, в тому числі посланих при атаках спрямованого фішингу. Internet Explorer також попереджає користувачів, коли хтось намагається їх заманити на шкідливі сайти. Згідно з даними Джеба Хейбера, керівника проекту SmartScreen, за два останні роки SmartScreen блокував більше півтора мільярдів веб-атак і атак, що провокують завантаження ПЗ на комп'ютер. Хейбер погодився з тим, що більш досконалий захист браузерів змушує шахраїв використовувати соціотехніку, особливо в останні два роки.

За словами Хейбера, у разі появи попереджуючого повідомлення SmartScreen, який повідомляє користувачам, що вони збираються запустити потенційно небезпечну програму, ймовірність того, що ця програма виявиться дійсно небезпечною становить від 25 до 70 відсотків. Типовий користувач побачить тільки пару таких повідомлень на рік, тому до цих повідомлень варто ставитися серйозно.

Вконтакте
Pinterest