Підлітки - легка здобич для кіберзлочинців

admin Новини ІТ-безпеки

Підлітки - легка здобичКомпанія GFI Security попереджає, що зловмисники успішно грають на бажанні дітей і підлітків обійти обмеження, які встановлюються домашніми модулями батьківського контролю і шкільними URL-фільтрами. З цією метою шахраї створили ресурс під назвою myfatherisonline.com.

Як говориться на цьому сайті, з його допомогою будь-який бажаючий може скористатися послугами анонімного проксі-сервера. Це, мовляв, дозволяє обійти будь-які обмеження, встановлені в налаштуваннях батьківського контролю або брандмауера.(Раджу переглянути - сайти шпигують за користувачами)

Однак у дійсності myfatherisonline.com використовується зовсім для інших цілей. "Проксі-сервер" вставляє в сторінку, адресу якої набрав користувач, IFRAME з рекламним вмістом. У результаті сторінка виявляється практично повністю обклеєною банерами та посиланнями, що ведуть на сайти з шкідливим ПЗ, дорогими мобільними підписками та іншими витворами кіберзлочинців. Експерти GFI Security кажуть, що клацання по одному з банерів запускає автоматичне завантаження рекламного ПЗ MyWebSearch, а перехід за іншим посиланням відкривав  "тест IQ", для отримання результатів якого потрібно було відправити SMS-повідомлення (тим самим автоматично підписавшись на розсилку вартістю $ 10 в місяць). В цілому фахівці GFI знайшли не менше шести різних рекламних елементів, кожен з яких має свою шкідливе навантаження.

Спам, який рекламував ресурс myfatherisonline.com, поширювався здебільшого через зламані облікові записи в соцмережі Facebook. Фахівці GFI очікують, що кіберзлочинці продовжать рекламувати свою розробку - адже діти та підлітки, які бажають позбутися контролю дорослих і відвідувати будь-які сайти на свій розсуд, необережні і недосвідчені, завдяки чому є легкою здобичю.

Вконтакте
Pinterest