Поліція Токіо допустила витік в Інтернет закритих матеріалів

admin Новини ІТ-безпеки

Поліція Токіо допустила витік закритих матеріалівТокійське поліцейське управління офіційно визнало, що в Інтернет потрапили секретні документи про міжнародних терористів. "Велика ймовірність того, що це були матеріали, якими користувалися співробітники наших підрозділів", - заявив на прес-конференції в Токіо представник відомства. Він приніс у зв'язку з цією подією офіційні вибачення.

За наявними відомостями, 114 секретних документів з даними про міжнародних терористів, інформаторів і агентів, що діють під прикриттям, були винесені з Токійського поліцейського управління на мобільному пристрої пам'яті. Після цього з приватного комп'ютери через файлообмінну систему матеріали потрапили в Інтернет, де зараз викладені на окремому сайті. Одне з токійських видавництв навіть підготувало до друку книгу, де зводяться воєдино всі ці документи.(Прочитайте про центр захисту від кібер-атак)

Не виключено, що матеріали міг свідомо відправити у Інтернет один зі співробітників спецслужб. Зараз, за даними преси, поліція веде слідство у цій справі, що ставла можливо, японським варіантом оприлюднення секретних матеріалів, поширених сайтом Wikileaks.

За даними слідства, в Інтернет свідомо чи по помилці були відправлені документи, які стосуються періоду з 2004 року по теперішній час. Серед них - аналітичні звіти про діяльність міжнародних терористів, матеріали, отримані від Федерального бюро розслідувань США, списки агентури з адресами, переліки проживаючих в Японії мусульман. В Інтернеті, судячи з усього, виявилися також звіти про негласні стеження за мечетями співробітниками іноземних посольств, плани дій поліції на випадок великомасштабних терактів, матеріали про заходи, які робилися для забезпечення безпеки саміту "вісімки" на острові Хоккайдо в 2008 році. Є велика ймовірність і витоку списків співробітників відповідних відділів Головного поліцейського управління Японії, Токійського поліцейського управління, інших підрозділів.

Організації мусульман, що живуть в Японії,  вимагають заборонити вихід книги з публікацією цих даних. Поліція також зажадала від провайдера закрити сайт, де викладені секретні матеріали.

Вконтакте
Pinterest