Скільки коштує прослуховування мобільного телефону?

admin Новини ІТ-безпеки

Щоб перехопити розмову достатньо ноутбука і дешевого телефону

Скільки коштує прослуховування мобільного телефону? Щоб перехопити розмову або повідомлення, достатньо ноутбука, дешевого телефону і трохи вільного часу, стверджують хакери.  Фахівці з безпеки продемонстрували на конгресі в Берліні, організованому німецькою хакерською спільнотою Chaos Computer Club, новий спосіб перехоплення і розшифровки сигналу GSM, на який буде потрібно зовсім мало часу і коштів.

За словами Сільвена Муно і Карстена Нола, дані, "спіймані" за допомогою чотирьох найдешевших мобільників Motorola вартістю 15 доларів зі зміненою прошивкою, потрібно ввести в спеціальну програму, яка розповсюджується безкоштовно. Софту буде потрібно 2-ух терабайтна  таблиця і трохи більше 20 секунд для того, щоб розпізнати код шифрування, після чого зломщик може сміливо прослуховувати розмови й читати чужі SMS-повідомлення.(Прочитайте -Твій iPhone стежить за тобою)

"Протокол GSM небезпечний. І чим більше дізнаєшся про нього, тим більше небезпечним він виглядає", - говорить Нол.  "Це майже як комп'ютери в Мережі в 90-их, коли люди нічого не розуміли в комп'ютерній безпеці. GSM це 20-річна інфраструктура з масою приватних даних і аж ніяк не масою безпеки".

Варто відзначити, що перехоплення і розшифровка сигналів мобільного зв'язку GSM можливі вже давно, проте раніше подібні дії обходилися зломщикам значно дорожче.

Вконтакте
Pinterest