Поліція отримала можливість шпигувати за власниками стільникових телефонів

admin Новини ІТ-безпеки

Поліція отримала можливість шпигувати за власниками стільникових телефонівЛондонська поліція взяла на озброєння технологію, яка, як повідомляється, дозволяє відключати мобільні телефони від мережі, а також прослуховувати телефонні розмови. Фонд EFF стурбований тим, що використання подібної технології може привести до зловживань і порушень конфіденційності.

Столична поліція Великобританії придбала у компанії Datong пристрій, за допомогою якого влада імовірно зможе здійснювати прослуховування мобільного, текстових повідомлень і передачі даних з мобільних пристроїв. Про це повідомляє Cnet News з посиланням на сайт видання The Guardian.

Як пише видання, пристрій здатний видавати себе за вежу стільникового зв'язку і обманювати мобільні телефони у зоні своєї дії. Завдяки цій технології, крім інструментарію для прослуховування мобільного телефону, поліція також отримає можливість заблокувати стільниковий зв'язок в певній галузі або з'ясувати місце розташування конкретного мобільного телефону. При цьому апарат мобільний і може перевозитися на звичайному автомобілі.

Метою застосування цієї технології є спостереження за підозрюваними і злочинцями, а також запобігання терористичних актів. Тим не менш, наявність таких можливостей викликає деякі побоювання.

Так, Дженніфер Лінч (Jennifer Lynch), юрист фонду EFF (Electronic Frontier Foundation) - некомерційної організації, яка захищає права на приватне життя - стурбована тим, що широке поширення подібної електроніки може привести до зловживань і порушень конфіденційності.

Фонду EFF відомо, що влада деяких країн раніше використовувала технологію Triggerfish, яка володіла аналогічними можливостями, за винятком того, що не дозволяла отримувати доступ до даних, що передаються стільниковими абонентами. «Якщо пристрої Datong здатні збирати передані дані, то це є набагато вищим рівнем вторгнення в приватне життя», - заявила Лінч.

Повідомляється, що технологія Datong раніше була придбана урядами більш ніж 40 країн світу, у тому числі країнами у Східній Європі, Південній Америці, на Близькому Сході та в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Вконтакте
Pinterest