Ремонтник роздягав жінок системними повідомленнями

admin Новини ІТ-безпеки

CamcaptureПоліція Фуллертона (округ Оріндж, Каліфорнія) заарештувала 20-річного Тревора Харвелл (Trevor Harwell) за проведення прихованої фото-і відеозйомки через вебкамери, встановлені на комп'ютерах жертв. За розрахунками поліції, в ході розслідування були зібрані сотні тисяч зображень.

Харвелл користувався тим, що працював в компанії Rezitech, що спеціалізується на обслуговуванні комп'ютерів Macintosh. Отримавши фізичний доступ до "макбуку", він таємно встановлював на нього програму Camcapture, яка надавала йому віддалений доступ до вебкамери.

Молодий чоловік підійшов до справи не без фантазії. Зрозуміло, його цікавили не просто фотографії, а фотографії представників протилежної статі, причому переважно без одягу. Щоб цього добитися, він відправляв на комп'ютери жертв повідомлення, замасковані під системні.

"Вам слід якомога швидше виправити ваш внутрішній датчик, - йшлося в одному з таких повідомлень. - Якщо ви не знаєте, як це зробити, спробуйте розмістити ноутбук поблизу гарячого пара на декілька хвилин, щоб очистити датчик".

Гарячий пар жертви воліли шукати у ванній кімнаті, де нерідко приймали душ, поки включений "мак" очищав свій "внутрішній датчик". Харвелл, не втрачаючи часу дарма, робив знімки, які зберігалися на віддаленому сервері; потім він завантажував їх на свій комп'ютер.

Треба зауважити, що всі його жертви були повнолітніми, а зовсім не дітьми, як можна було б припустити, враховуючи, що вони "велися" на настільки нехитрі прийоми.

Але рано чи пізно всьому приходить кінець. Минулого літа батько однієї з дівчат звернув увагу на "системне повідомлення", що здалося йому підозрілим. Він звернувся в поліцію, якій, як неважко вирахувати, знадобилося всього лише близько року, щоб вийти на Харвелла і заарештувати його.

Відзначається, що багато жертв були студентками Університету Байола, де Харвелл свого часу намагався навчатися. У поліції підозрюють, що він встановив "начинку" і на деякі університетські комп'ютери.

На даний момент ведуться пошуки всіх жертв вуайеріста, який, працюючи в Rezitech, "обслуговував" округи Оріндж і Лос-Анджелес. У поліції Фуллертона рекомендують власникам "маків" перевірити систему на наявність Camcapture (в папці /Library/WebServer/Documents).

Вконтакте
Pinterest