За три роки рівень мережевої злочинності зріс в 70 разів

admin Новини ІТ-безпеки

Рівень мережевої злочинності зріс у 70 разівЗа останні три роки кількість злочинів, пов'язаних з соціальними мережами та іншими інтернет-сервісами, зросла в 70 разів. Такий результат отримали співробітники британської The Daily Mail в ході власного розслідування.

За даними видання, за допомогою інтернет-ресурсів все частіше відбуваються пограбування, вбивства і згвалтування.

Соціальні мережі стають майданчиком для мережевої цькування, погроз і шантажу. Чи стосується наведена статистика Великобританії в цілому або окремого її району, не уточнюється.(Цікаво -хакери вкрали адреси футбольних фанатів)

Увагу журналістів привернули кілька резонансних випадків. Перший - пограбування будинку подружжя Лейтон, поки вони сиділи зі своїм новонародженим сином Каєм в лікарні. У хлопчика був вроджений порок серця - протягом п'яти тижнів батьки разом з Каєм залишалися в госпіталі, повідомляючи родичам і друзям про стан здоров'я дитини через Facebook. Таким чином, грабіжники точно знали, що Лейтоном довгий час не буде вдома.

Ще один інцидент, частково підірвала довіру британців до Facebook, стався з 17-річною Ешлі Хол, яку спокусив, а потім убив її 33-річний "френд" з соціальної мережі. The Daily Mail також описує історію 15-річного Томаса Маллоні, якого довели до самогубства якісь мережеві "тролі". Батьки загиблого підлітка розповіли про те, що у їхнього сина виник конфлікт з одним із однокласників, незабаром після чого почалося цькування Томаса через соціальну мережу.На початку 2010 року вся Великобританія через інтернет дізналася про пригоди в'язня-втікача Крейга Лінча, який кілька місяців знущався над поліцією за допомогою Facebook. Коли Лінча, нарешті, затримали у нього набралося кілька десятків тисяч "френдів" в соціальній мережі.

Для боротьби з мережевими злочинцями, а також для навчання детективів Скотланд-Ярду базовим принципам збору інформації в соціальних мережах і блогах, у Великобританії в жовтні 2010 року була запущена спеціальна освітня програма.

Вконтакте
Pinterest