Роботи-хірурги не захищені від кіберзагроз

admin Новини ІТ-безпеки

Вчені кібератаковали хірургічних роботів, щоб показати, що машини можна зламати віддалено. Це допомогло виявити вразливості системи безпеки. Фахівці з Університету Вашингтона (UW) провели серію кібератак на телекерованих (дистанційно керованих) роботів-хірургів. Вони застосували кілька технік, в тому числі DoS-атаку, яка навантажила машину непотрібними даними, дестабілізуючи роботу системи.

Роботи-хірурги не захищені від кіберзагроз.

Комп'ютерним злодіям вдалося змінити команди, що посилаються оператором роботу і порушити роботу машини.

Ми хочемо створити нове покоління телекерованих роботів, стійких до деяких з виявлених нами загроз, яким може піддатися оператор, пацієнт або будь-яка інша особа в реальному світі, — цитує слова дослідників ресурс Phys.org.

Згідно з прогнозом, у найближчі шість років ринок хірургічних роботів оцінюватиметься у 20 мільярдів доларів. Наступне покоління машин, як очікується, підвищить якість хірургічного лікування.

Дослідження вашингтонських дослідників зачіпає питання клінічного використання роботів-хірургів для лікування клапанів серця або видалення пухлин.

Роботи, дозволені американською Адміністрацією з контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) використовують захищений канал зв'язку, але ця можливість є не скрізь.

При стихійному лихові мережа може отримати пошкодження. В такому випадку, можливо, доведеться запускати дрона з роутером на борту і посилати сигнали до нього.

Нам потрібно розробити і протестувати додаткові заходи безпеки до появи наступного покоління телероботів, — сказали дослідники.

Вконтакте
Pinterest