Румунський хакер повідомив про злом сайту Європейського космічного агентства

admin Новини ІТ-безпеки

Злом сайту Європейського космічного агентстваРумунський хакер, відомий під ніком TinKode, заявив, що зламав сайт Європейського космічного агентства (ЄКА).

Як доказ злому TinKode розмістив у своєму блозі список адрес електронної пошти, які нібито належать співробітникам агентства, а також логіни і паролі для доступу до FTP-серверів ЄКА.

Хоча хакер і не розкрив метод, який він використовував в процесі передбачуваного злому, а сайт агентства (www.esa.int) продовжує працювати в звичайному режимі, експерти з антивірусної компанії Sophos, опитані виданням Softopedia, вважають, що наданих хакером даних достатньо для доказу успішного злому.

Хакер не розкриває мотивів своїх дій, проте в Softopedia припускають, що злом, що трапився у неділю 17 квітня (антивірусні експерти підтвердили його ймовірність у понеділок), приурочений до річниці успішного повернення екіпажу космічного корабля Apollo 13, 17 квітня 1970 року. Таке припущення співробітники Softopedia зробили, керуючись кількістю FTP-серверів, дані для доступу до яких розкрив хакер - їх 13, що відповідає номеру легендарної космічної місії.

TinKode не вперше нападає на сайт великої організації. Раніше він зламував сайти NASA, Британського королівського флоту, армії США, португальського відділення компанії «Лабораторії Касперського» а також сайт MySQL.com, що належить компанії Oracle.

Керівництво Європейського космічного агентства поки ніяк не відреагувало на інформацію про злом сайту.

Вконтакте
Pinterest