Samsung шпигує за покупцями своїх комп'ютерів

admin Новини ІТ-безпеки

Samsung шпигує за покупцями своїх комп'ютерівОдин з авторів сайту Network World виявив, що південно-корейська компанія Samsung встановлює на свої комп'ютери програму для стеження за вводом тексту.

  Відразу після покупки ноутбука Samsung R525, фахівець з безпеки Мохамед Хассан (Mohamed Hassan) вирішив перевірити його на наявність вірусів і шпигунського ПЗ, і вкрай сильно здивувався, коли анти-вірус виявив на новенькому ноутбуку клавіатурний шпигун StarLogger, встановлений прямо в папку з ОС. Він не надав цьому особливого значення і просто видалив програму, проте на наступному тижні він вирішив, що йому потрібний більш потужний ноутбук і обміняв свою модель на більш швидку R540. Яке ж було здивування Хассана, коли і на новій машині він виявив шпигунську програму в каталозі Windows/SL.

Допитливий дослідник вирішив дізнатися, чому компанія шпигує за ним, і подзвонив в техпідтримку Samsung. Там йому заявили, що StarLogger був встановлений для збору якоїсь статистики.

Не задовільнившись відповіддю, Хассан від імені Network World написав офіційний лист в компанію Samsung, на який протягом тижня не було офіційної відповіді. Зате відповідь послідувала після публікації посту з викривальним розслідуванням.

Першою реакцією компанії було повне заперечення наявності StarLogger в оригінальній поставці, проте наступного дня американські представники заявили, що збираються проводити незалежне розслідування.

Якщо буде достовірно встановлено, що саме Samsung причетний до появи шпигунських програм на своїх комп'ютерах, то в компанії можуть початися серйозні проблеми, вважає Сінді Кон, юрист Electronic Frontier Foundation: "Вони не мають права встановлювати кейлоггери на пристрої для звичайних покупців. Ймовірно, що ця програма встановлена не для цілей самої компанії Samsung, а для якихось третіх осіб. "

Історія з південно-корейськими ноутбуками трохи нагадує скандал з Sony BMG. Тоді невдоволення користувачів викликала партія CD із захистом від нелегального копіювання XCP і MediaMax, які продавалися до кінця 2005 року. XCP заміняла в результаті своєї роботи деякі системні файли, а потім ще й приховувала їх. Програвши колективний позов, компанія Sony була змушена серйозно розщедритися.

Вконтакте
Pinterest