Вчені знайшли спосіб віддалено зламувати системи автомобілів

admin Новини ІТ-безпеки

Вчені знайшли спосіб віддалено зламувати системи автомобілівЕксперт з питань інформаційної безпеки Джонатан Броссард (Jonathan Brossard) заявив про те, що йому вдалося виявити спосіб віддаленого злому систем автомобілів. Експерт запевняє, що в даний час ще жоден хакер не використовував його, але його компанія вже робить це для виробників автомобільних засобів в Європі.

На конференції Black Hat, яка пройде в серпні поточного року, Броссард розповість про існуючий бекдор, що дозволяє контролювати комп'ютерну систему автомобіля віддалено. За словами експерта, жертвами бекдора вже стали 2 млн комп'ютерів по всьому світу, включаючи автомобілі австралійських виробників.

Більшість виявлених раніше атак на системи автомобілів проводяться через мережу контролерів Controlled Area Network або електронні блоки управління. Зокрема, дослідники Чарлі Міллер (Charlie Miller) і Кріс Валашек (Chris Valasek) торік продемонстрували, як отримати контроль над автомобілем, підключивши ноутбук до приладової панелі.

Крім цього, в недавньому звіті CNN Money значаться кілька систем автомобілів з дуже низьким рівнем безпеки. Ці системи контролюють кермо транспортного засобу, гальма і прискорення.

Експерти відзначають, що основна проблема безпеки комп'ютерних систем для автомобілів в тому, що вони не особливо відрізняються від звичайних комп'ютерів, точно також підключаючись до бездротової мережі і є мішенню для кіберзлочинців. Крім цього, виробники автомобілів вбудовують належний механізм захисту в програмне забезпечення, яким оснащено транспортний засіб.

Вконтакте
Pinterest