Великобританія готується до кібервійни

admin Новини ІТ-безпеки

Великобританія готується до кібервійниМіністерство оборони Великобританії розробляє програму по створенню "кіберзброї", для захисту країни від загроз з кіберпростору.

Міністр у справах збройних сил Нік Харві заявив, що "дії в кіберпросторі стануть частиною майбутніх воєн". Навіть якщо "армія хакерів" не замінить реальної армії, мати військових професіоналів у цій сфері необхідно в інтересах національної безпеки країни.

Це перше офіційне підтвердження існування подібних програм англійською владою. Фактично це означає створення і використання вірусів і програм-шпигунів у конфліктах з іншими державами.

На думку Харві, новий вид військ не зажадає спеціальних регламентів і буде управлятися за тими ж правилами, що й, приміром, спецназ.

Англійці не приховують своєї готовності при необхідності атакувати ворога, а не тільки захищати власні системи. При цьому, основною загрозою для західних країн, судячи з усього є Китай. "Нерозумно припускати, що Захід завжди буде задавати темп в розвитку кібертехнологій", заявив Нік Харві, підкресливши, що в Китаї, наприклад, активно розвиваються "сучасні збройні сили і сучасні технології".

Китайці, що трохи раніше оголосили про створення подібного роду військ, були не так відверті як англійці, заявивши, що їх нечисленна армія хакерів виконує виключно оборонні функції. Але в лютому на конференції з безпеки в Мюнхені міністр закордонних справ Вільям Хейг заявив, що місяцем раніше його міністерство відобразило кібератаку "розвідки ворожої держави". Як повідомляється, що цей напад імовірно було скоєно китайськими спецслужбами.

Вся інформація по проекту суворо засекречена, але неофіційними даними, розробками програми кіберзахисту Великобританії займаються апарат уряду і Центр з кібербезпеки при штабі урядового зв'язку, а нещодавно до них приєдналася і міністерство оборони. На чолі групи забезпечення безпеки в кіберпросторі призначений генерал Джонатан Шоу. Він не має досвіду у сфері інформаційної безпеки, зате має великий бойовий досвід, що може збільшити ефективність роботу групи саме у військових цілях.

Вконтакте
Pinterest