Вірус Stuxnet завдав нищівного удару по ядерній програмі Ірану

admin Новини ІТ-безпеки

Stuxnet відкинув атомну програму ІрануКомп'ютерний вірус Stuxnet, що вразив близько трьох місяців тому ядерні об'єкти Ірану, відкинув атомну програму країни на два роки назад. Про це заявив німецький IT-спеціаліст Ральф Лангер, котрий один з перших проаналізував код вірусу.

«Stuxnet завдав іранської ядерної програми таку шкоду, який не зміг би заподіяти військовий удар. При цьому ніхто не загинув і не оголосив війну ». За словами експерта, комп'ютерні системи на основному підприємстві зі збагачення урану в Натанзі і на ядерному реакторі в Бушері все ще не вилікувані від вірусу.

У листопаді МАГАТЕ повідомило, що Іран тимчасово припинив роботи зі збагачення урану з-за атаки вірусу Stuxnet.

Лангер відзначив, що оптимальним рішенням для Ірану буде усунення всіх комп'ютерів, заражених вірусом Stuxnet, який експерт назвав «одним з найшкідливіших і просунутих у історії»: «Позбутися Stuxnet буде непросто, а ми знаємо, що іранці - далеко не найкращі в світі фахівці в галузі IT-безпеки. Щоб відновити систему, потрібно позбутися від вірусу, а на це піде чимало часу. Потім буде необхідно замінити обладнання, відновити центрифуги в Натанзі і, можливо, купити нову турбіну для Бушера » .(Цікаво - У OpenBSD виявлені бекдори)

З чуток, Stuxnet розробили фахівці IT-підрозділу ЦАХАЛу. На думку Лангера, шкідлива програма - плід спільної творчості Ізраїлю і США. Ізраїль відмовляється від коментарів на цю тему, однак нещодавно в керівництві Цахала підтвердили інформацію про те, що Іран зіткнувся з серйозними технічними проблемами на виробництві зі збагачення урану в Натанзі. «Ми припускаємо, що написання вірусу могло зайняти кілька років. До такого висновку ми прийшли, вивчивши надзвичайно складний код програми, що складається з 15 тисяч рядків. Навряд чи це справа рук хакера-одинака , - вважає Лангер.

Вконтакте
Pinterest