Вірусна активність на мобільних пристроях

admin Новини ІТ-безпеки

Вірусна активность на мобільних пристрояхНа сьогоднішній день імовірність того, що користувач мобільного телефону на базі Android зіткнеться з вірусом, у два з половиною рази вище, ніж півроку тому. До такого висновку прийшли співробітники компанії Lookout, виробника антивірусного програмного забезпечення для мобільних пристроїв.

«Дана цифра така висока тому, що користувачі мобільних пристроїв зіштовхуються з тими ж погрозами, що і користувачі ПК. Люди читають з телефону електронну пошту, повідомлення на Facebook, SMS і Twitter », - сказано в доповіді компанії.

У першому півріччі цього року приблизно півмільйона систем Android було скомпрометовано шкідливим ПЗ. За цей же період кількість додатків, що містять шкідливий код, зросла з 80 в січні, до 400 в червні.

У звіті виділяються дві найпоширеніші загрози Android систем. Перша з них - це DroidDream, після появи якої компанія Google провела аудит додатків, завантажених в її онлайн магазин. Розробники DroidDream випустили близько 80 унікальних програм, з різними варіаціями шкідливого коду, призначеного для захоплення контролю над пристроєм.

Другою такою загрозою за даними Lookout є GGTracker. Вважається що це перший вірус, розроблений для крадіжки коштів користувачів Android, що проживають в США. Суть роботи даного трояна полягає в тому, що він підписується на платні служби SMS-розсилок без відома користувачів.

Для того щоб уберегтися від вірусів, користувачі мобільних пристроїв повинні завантажувати додатки тільки з перевірених ресурсів, стежити за адресами посилань, за якими проходять, а також звертати увагу на всі нестандартні дії пристроїв.

Вконтакте
Pinterest