За Stuxnet і справді стояли ізраїльські спецслужби

admin Новини ІТ-безпеки

StuxnetГазета «Нью-Йорк таймс» опублікувала сенсаційні результати журналістського розслідування, присвяченого комп'ютерному черв'якові Stuxnet, який наробив багато шуму в минулому році. Наприклад, експерти «Лабораторії Касперського» побачили в ньому «прототип кіберзброї, створення якої спричинить нову гонку озброєнь».

Припущення фахівців про те, що «Stuxnet міг бути створений командою висококваліфікованих професіоналів за фінансової підтримки та з схвалення суверенної держави», схоже, виявилося вірним. «Нью-Йорк таймс» зі слів знаючих людей стверджує, що за хробаком стояли спецслужби Ізраїлю і США, які зацікавлені в саботажі спроб Ірану виготовити ядерну бомбу.(Новина  - Світова кібервійна)

Свідомо чи ні, але допомога проекту надали Великобританія і Німеччина.

За деякими даними, восени Stuxnet заблокував роботу п'ятої частини іранських центрифуг. Оскільки атака виявилася успішною, виникло припущення, що хробак пройшов ретельне тестування. Пошуки привели журналістів у надзвичайно секретний ізраїльський комплекс в Дімоні, де здійснюється єдина на Близькому Сході (і незаявлення) військова ядерна програма. Саме в комп'ютерних мережах цього підприємства, судячи з усього, і випробовувався черв'як.

Stuxnet, мабуть, складається з двох основних частин. Перша змусила ядерні центрифуги вийти з-під контролю, а друга потайки скопіювала запис систем відеоспостереження та прокрутила її під час операції, щоб служба безпеки нічого не запідозрила. У комп'ютерну мережу іранського ядерного комплексу черв'як, швидше за все, потрапив із зараженою флешки.

Завдання спрощувалася тим, що атаковані системи управління були зроблені німецьким промисловим гігантом Siemens. Вони широко використовуються в усьому світі.

Журналістам важко не повірити. На звинувачення з боку Ірану вже давно ніхто не звертає уваги (на думку пана Ахмадінежада, єврейська держава винна вже в самому факті свого існування), але і Сполучені Штати, і Ізраїль не так давно заявляли, що іранська уранова програма (нібито зовсім мирна ) відкинута назад на кілька років. Моше Яалон, міністр стратегічних справ Ізраїлю, зазначив, що, судячи з характеру технічних проблем, Тегеран зможе отримати ядерну зброю тільки років за три.

Ізраїль і США не виключають можливість застосування сили проти Ірану. Ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньяху буквально щойно заявив наступне: міжнародні санкції проти Ірану будуть мати сенс, тільки якщо вони будуть підтримані солідної військовою загрозою.

Вконтакте
Pinterest