Alibabа оголосила про найбільшу інтернет-угоду в історії Китаю

admin Новини бізнесу

Alibabа оголосила про найбільшу інтернет-угоду в історії КитаюAlibaba Group Holding докупить всі акції мобільного інтернет-браузера UCWeb, таким чином, доведе частку в ньому до 100%. Ця угода стане найбільшою в історії китайського інтернета.

Зараз Alibaba належить 66% акцій UCWEB. За решту акції найбільша інтернет-компанія заплатить акціями та грошима. Точна сума угоди не розголошується, проте відомо, що вона перевищує 1,9 млрд доларів. У ході злиття близько трьох тисяч співробітників UCWeb перейдуть в Alibaba.

В результаті злиття буде сформована UCWeb Mobile Business Group, яка займеться інтернет-браузерами, пошуковими службами, сервісами з визначення місця розташування користувачів, мобільними ігровими платформами, мобільними додатками і мобільними літературними сервісами.

Головний конкурент Alibaba на китайському інтернет-ринку Baidu теж намагалася викупити UCWeb в червні 2012 року.

UCWeb є розробником різних додатків, інтернет-браузера, пошукової системи і ігрової платформи. У компанії налічується близько 500 млн користувачів по всьому світу. UC-браузер є найпопулярнішим в Китаї, займаючи частку більше 50%, і в Індії, де він обігнав торік Opera.

Alibaba до поглинання UCWeb цього року вже уклала угоди на загальну суму 4,5 млрд доларів. Восьмого серпня китайська інтернет-компанія виходить на IPO. Експерти вважають, що компанії вдасться залучити в ході IPO близько 20 млрд доларів, що стане найуспішнішим первинним розміщенням в історії інтернет-холдингів.

Вконтакте
Pinterest