Alibaba подав заявку на IPO в США

admin Новини бізнесу

Alibaba подав заявку на IPO в СШАНайбільший китайський інтернет-холдинг Alibaba подав у федеральну комісію США з цінних паперів і бірж заявку на первинне розміщення акцій ( IPO).

Формально компанія оголосила про намір залучити один мільярд доларів, проте видання China Daily припускає, що Alibaba в ході IPO зможе отримати близько 20 млрд доларів.. На даний момент рекордний IPO інтренет-компанії належить Facebook, що залучила в 2012 році 16 млрд доларів. IPO Alibaba може обігнати і первинне розміщення Visa Inc., яка в 2008 році залучила 19,65 млрд. Це IPO є найбільшим в історії США. Світовий рекорд був встановлений в 2010 році Сільськогосподарським банком Китаю - йому вдалося залучити 22,1 млрд доларів.

Розміщення акцій пройде в Нью-Йорку. ЗМІ пишуть, що за право розмістити акції Alibaba борються провідні місцеві біржі - NYSE і NASDAQ. Також не вказується ні число, ні ціна акцій, які будуть розміщуватися. Дані будуть передані SEC ближче до фактичної датою угоди

В даний час 37 % акцій китайської компанії Alibaba належать японській корпорації Softbank, ще 24 % - американському порталу Yahoo. Ринкова вартість створеної 15 років тому Alibaba оцінюється в $ 168 млрд.

Alibaba - провідний китайський і один з найбільших в світі інтернет-рітейлерів. У Китаї вона займає до 80 % ринку електронної торгівлі. Восени 2013 року стало відомо про плани компанії Alibaba розмістити свої акції на Нью-Йоркській біржі.

Вконтакте
Pinterest