В Apple отримали рекордний прибуток

admin Новини бізнесу

Apple отримали рекордний прибутокВ Apple підвели підсумки другого кварталу 2011-го фіскального року (він же перший квартал 2011-го в системі координат звичайних людей), і акціонерам залишається тільки порадіти. Доходи компанії склали 24,67 мільярда доларів, перевершивши очікування (результат за аналогічний період минулого року становив 13,5 мільярда), а чистого прибутку в них набралося 5990 млн (він за рік і зовсім майже подвоївся).

У попередньому кварталі чистий прибуток склав 6 мільярдів доларів, тобто абсолютним рекордом отримані результати вважатися не можуть - але минулий квартал був різдвяним, коли попит на красиві пристрої зростає в рази, тому до нових підсумків використовують вираз "record non-holiday quarter sales" ( "рекордні квартальні продажі поза святкового сезону").

Абсолютним рекордом квартал став з продажу iPhone: було продано більше 18 мільйонів смартфонів (на 113% більше, ніж роком раніше). Побито виявився навіть результат попереднього святкового кварталу: допомогло те, що нещодавно "айфони" почали продаватися в США з прив'язкою до оператора Verizon (раніше купити його в країні можна було тільки з підключенням до AT&T, на якість покриття якого багато хто скаржиться).

iPad розійшлися в куди меншій кількості: було продано 4,69 мільйона планшетів, незважаючи на успішний запуск iPad 2 (аналітики передбачали продажу близько 6 мільйонів). Причина може бути в тому, що компанія просто не встигала випускати пристрої з тією швидкістю, з якою їх розбирають (частково на це вплинув японський землетрус).

Продажі "айподів" вже не перший квартал знижуються (всі починають слухати музику прямо з "айфонів"), а от з "маками" все добре: за рік продаж ноутбуків і настільних комп'ютерів від Apple виросли на 28%. Також рекордним квартал став і для продажів музики в iTunes Store.

28 квітня про свої результати кварталу відзвітує Microsoft, і цікаво буде порівняти результати: у той час як гігант ринку операційних систем довгий час показує стабільні результати, Apple стрімко його наздоганяє, так що вже скоро в ситуації може відбутися перелом.

джерело

Вконтакте
Pinterest