Авантюра з консорціумом Rockstar закінчилася невдачею

admin Новини бізнесу

Авантюра з консорціумом Rockstar закінчилася невдачеюУ 2011 році група з п'яти технологічних компаній витратила шалені гроші - $ 4,5 млрд - на покупку величезного патентного портфоліо в області бездротових технологій, що належить збанкрутілому канадському телекомунікаційному гігантові Nortel. Наші постійні читачі напевно вже здогадалися, що тут мова йде про консорціум Rockstar Bidco, сформованому компаніями Microsoft, Apple, Ericsson, Sony і Blackberry з однією метою - зробити все можливе, щоб патенти Nortel не потрапили до рук Google.

Після закінчення операції Rockstar став черговим великим патентним-тролем власником патентів. «Жменька» інженерів, колись працюючих на Nortel, залишилася в невеликому офісі в Оттаві, а їх головним, і, мабуть, єдиним завданням стало препарування конкуруючих продуктів з метою пред'явлення патентних претензій. Багато користувачів напевно ще не встигли забути, як в 2013 році Rockstar подав вісім позовів проти Google і семи її партнерів. Можна також згадати, що Rockstar також відкрив невеликий офіс в місті Плано, щоб не виносить сміття з хати, роль якої грав Окружний суд США по східному округу штату Техас.

І ось зараз стало відомо, що Rockstar виходить з гри. Група з понад 30 компаній, що здійснює свою діяльність під егідою організації RPX, яку іноді називають «захисним патентним агрегатором» купив близько 4000 «патентних активів» Rockstar за $ 900 млн. Решта 2000 патентів розподілені між учасниками консорціуму Rockstar.

Під терміном «патентні активи» маються на увазі американські та міжнародні патенти, а також патентні заявки. Цікаво, що в цю групу увійшли компанії, втягнуті у відкритий судовий розгляд з Rockstar. У їх числі знаходяться Cisco і Google. Сама RPX заплатила $ 35 млн від загальної суми. Компанія Cisco інвестувала в купівлю $ 188 млн, тоді як внесок Google поки не розкривається.

RPX запевняє, що патенти Nortel не отримають ніяких привілеїв над іншими патентами, що знаходяться в розпорядженні компанії: RPX зобов'язалася не використовувати належачі їй патенти для розв'язування патентних воєн і судових розглядів. Замість цього компанія збирається ліцензувати запатентовані технології всім зацікавленим компаніям «на розумних і недискримінаційних умовах». Як результат, судових розглядів між виробниками смартфонів на різних платформах має стати набагато менше.

Вконтакте
Pinterest