Бюджет NASA на 2015 рік збільшено на 2% ($ 364 млн)

admin Новини бізнесу

Бюджет NASA на 2015 рік збільшено на 2% ($ 364 млн)Для космічного агентства NASA передбачено збільшення бюджету на 2015 рік. Відповідне рішення прийнято Палатою представників при розгляді закону про витрати. Тепер закон має бути розглянутий Сенатом США.

Відповідно до так званого закону CRomnibus, бюджет NASA на 2015 рік збільшено на 2% в порівнянні з нинішнім роком. В абсолютному вимірі додаткове фінансування складе $ 364 млн. Усього ж на діяльність федерального космічного агентства в 2015 році виділено $ 18 млрд. Слід зазначити, що це на $ 500 млн більше, ніж запитували в NASA в березні цього року.

У наступному році на наукові місії NASA зможе витратити на 2% більше грошей, ніж у 2014 році - близько $ 5240 млн. У той же час відділ планетарних наук отримає фінансування в сумі $ 1,44 млрд - на $ 160 млн більше, ніж просив виділити Президент США Барак Обама. NASA зможе витратити не менше $ 100 млн на місію з дослідження Європи - супутника Юпітера. Ця місія була предметом спору між Білим Домом і Конгресом США. У підсумку, збільшення фінансування на цю місію не спричинить скорочень витрат в інших наукових проектах.

Ще близько $ 2,9 млрд виділено на підтримку проектів пілотованих польотів, включаючи космічний літальний апарат Orion, який нещодавно зробив успішний тестовий політ. Відділ астофізікі отримає фінансування в сумі $ 1,33 млрд, що на $ 70 млн перевищує суму, запитану Білим Домом. Ці гроші підуть, в тому числі, на підтримку місії проекту SOFIA (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy) - модифікованого літака Boeing 747 з інфрачервоним телескопом.

Вконтакте
Pinterest